Geri

Oxbridge Geleneksel Oxford Yaz Okulu

İngiltere, Oxford Üniversite’sinin Pembroke ve Corpus Christi Kolej kampüslerinde sunulan program 10, 11 ve 12’inci sınıfta eğitim alan B2 ve üzeri seviyede İngilizce yeterliliğine sahip ve yaz programını ilgi alanı doğrultusunda alacağı dersler ve workshoplar ile şekillendirmek isteyen katılımcılar için ideal bir eğitim programıdır. Eğitim programında her yıl pek çok farklı alanda başarılı kadın ve erkek konuşmacılar davet edilmektedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Geleneksek Oxford eğitim programı, içerisinde Arkeoloji, İngiliz Tarihi, Tıp Bilimi, Hukuk ve Toplum, Gazetecilik gibi 30 farklı alanda ders seçeneği sunmaktadır. Dersler, Rhodes ve Marshall’dan bilim adamları ve Londra ve birçok farklı yerden yaratıcı profesyoneller; aktör/aktris, fotoğrafçı, film yapımcısı ve yazarlar tarafından verilmektedir.

Geleneksel Oxford eğitim programı kültürel gelişim, konuşmacı ziyaretleri, alan gezileri, aktivite ve spor programı ile şekillenen entelektüel yapısının yanı sıra eğlenceli içeriği ile ideal bir denge içerisinde sunulmaktadır.

Öğrenciler aşağıda yer alan derslerden 1 ana bir de yan dal belirleyerek, ana dal için haftada 6 sabah dersi alırken yan dal için 3 öğleden sonra dersi almaktadır. Ana alan dersi sınıf dışında ödev, proje hazırlama ve sunma gibi sınıf dışı çalışma gerektirmektedir.

Yan alan dersleri genellikle yeni bir alanda tanışma dersi olarak katılımcının daha önce almadığı bir alandan seçilmektedir. (Arkeoloji, Sanat Tarihi, İngiliz Tarihi, Klasik Medeniyet, Eleştirel Düşünme, İngiliz Edebiyatı, Şiir ve Dil, Edebiyat ve Fantastik, Mandarin, Orta Doğu Çalışmaları, Felsefe, Psikoloji, Dünya Savaş Tarihi)

GEZİLER

Eğitim programı içeriğinde çeşitli gezileri barındırmaktadır. 4 hafta boyunca Broughton Castle ve Londra’ya geziler düzenlenir. Kampüsün Oxford şehir merkezinde yer alması ayrıca şehri keşfetme imkanı da sunmaktadır. Eğitim program bitiminde 6 gün süreli Paris seyahati isteğe bağlı olarak eklenebilmektedir.

EK BİLGİLER

TARİH: 02 – 27 Temmuz 2024 

GEZİLER: Her hafta 2 tam gün gezi
Broughton Castle, Londra ve Oxford şehri gezileri sunulmaktadır.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16 – 18

SÜRE

4 hafta

EĞİTİM

27 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Oxford

KAMPÜS

Pembroke, Corpus Christi College, Oxford Üniversitesi

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 40 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.