Geri

Harrow School Yaz Okulu

1995 yılında kurulan Harrow School Short Courses, bugüne kadar 60’tan fazla ülkeden 14.000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermiştir. Eğitim programı; İngilizce gelişim, takım çalışması ve liderlik eğitimin yanı sıra sosyal aktiviteler, spor ve kültürel gezileri içerir. Öğrenciler, özenle seçilmiş İngiltere’nin önde gelen 3 yatılı okulu arasında seçim yaparlar. Her okul benzersiz bir tarihi ortamda yer alır ve son derece güvenli olan mükemmel tesislere sahiptir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Harrow School Yaz Okulu programına katılan öğrenciler haftada 12.5 saat Genel İngilizce dersi alırlar.
Haftada 5 saat ise seçtikleri Projeler ve Sunumlar (Projects and Presentations) veya English for Analysis and Debate (Münazara) konuları üzerine eğitim alırlar.

Projeler ve Sunumlar (Projects and Presentations) 
Bu derslerde öğrenciler proje üretmek için birlikte çalışırlar. Tamamlanan projelerini, derslerinin sonunda bir sunum oturumunda diğer gruplara sunarlar. Projeler, öğrenci tarafından yönetilir, her bir proje grubu bir yönetici seçer, takım sorumluluklarına karar verir ve proje zaman çizelgelerini planlar. Öğretmenler, dil konusunda yardımcı olarak, tüm öğrencilerin proje dersleri boyunca aktif olarak öğrenmelerini amaçlar. Proje çalışması, öğrencilerin ekip çalışması, zaman yönetimi ve sunumunu teşvik etmenin yanı sıra iletişim ve dil akıcılığını geliştirmelerine yardımcı olur. Oylama yoluyla projelerin en iyisi belirlenir. Önceki projelerin en iyileri arasında kısa filmler, vloglar, drama gösterileri ve fotoğraf hikayeleri yer almıştır. Önemli olan, öğrencilerin yaptıkları şeylerin tadını çıkarmaları, yeni kelimeler öğrenmeleri ve uygulamaları ve gurur duydukları bir şey üretmeleridir.

Münazara (English for Analysis and Debate)
Bu derslerin amacı, öğrencilerin akademik dili anlama ve kendilerini bu dili kullanarak ifade etme yeteneklerini geliştirmesidir. Öğrenciler, düşüncelerini nasıl oluşturacaklarını ve savunacaklarını, başkalarının fikirlerini nasıl analiz edip sorgulayacaklarına odaklanırlar. Derslerin kapsadığı dil eğitimi ve münazara becerileri, IELTS veya üniversite giriş sınavları gibi akademik amaçlı sınavlara girecek öğrencilere yardımcı olacaktır. Dil içeriği nedeniyle öğrencilerin bu dersi almak için an az orta düzeyde bir İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekir.

EKSTRA DERSLER (Plus Options)
Ayrıca, öğrenciler ilgi alanlarına göre aşağıda listelenmiş aktivitelerden 1 tanesini seçerler.

Zengin Aktiviteler (Multi-Activity) 
En popüler seçeneklerden olan Zengin Aktiviteler seçeneği İngilizce eğitimini ve birbirinden farklı aktiviteleri bir arada sunar. Öğrenciler, bir yandan İngilizcelerini geliştirirken, dünyanın dört bir yanından yeni arkadaşlar edinir ve onlarla çeşitli aktivite ve gezilere katılırlar.

Tenis 
Tenis seçen öğrenciler, Harrow School’un ilk Wimbledon şampiyonunun yetiştiği son teknoloji tenis tesislerini kullanırlar. 18 saatlik tenis, kaliteli ve tecrübeli Lawn ve Tennis Association (LTA) antrenörleri tarafından 1: 8 veya daha düşük bir oranla İngilizce olarak yönetilir. Servis, zemin vuruşları, vole tekniği ve oyunun tüm yönleri, taktik geliştirme konuları, maçları daha iyi anlamalarını sağlayan dengeli bir programda ele alınır.

Drama 
Drama dersleri; analiz, yaratıcılık, empati ve takım çalışması gibi becerilerin geliştirilmesine yardımcı olmanın yanı sıra, çok çeşitli dramatik tür ve biçimler hakkında bilgi aktarımı sağlar. Öğrenciler iletişim, ifade ve hikaye anlatmaya ilişkin becerileri öğrenirler ve daha sonra canlı bir performans ortamında deneyime olanak tanıyan bir sunum gerçekleştirirler. Kapsanan konular arasında hikaye anlatımı, doğaçlama, sahne çalışması, oyunculuk, karakter, fiziksellik ve ses yer alır.

Liderlik 
Liderlik dersleri, kendine güvenen, etik ve düşünen liderler yetiştirmeyi hedefler. Öğrencilerin, liderliğe ilişkin beceriler geliştirmesini hedefleyen dersler takım çalışması rolleri, pratik liderlik görevleri, iletişim becerileri, duygusal zeka, vizyon, yaratıcılık ve motivasyon, cesaret, önyargı ve girişimcilik konularına odaklanır.

Bilim 
Bilim seçen öğrenciler, Harrow School’un ünlü gözlemevinde sunulan Astronomi’den, zoolojiye kadar çeşitli alanlarda dersler alırlar. İngilizcelerini bilimsel deneyler yaparak geliştirmek öğrenciler için eğlenceli bir seçenektir.

  * Harrow Seniors öğrencileri, İngilizce dil dersleri ve bazı aktiviteler için iki yaş grubuna (12-14 veya 15-17) ayrılır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 05 – 18 Temmuz 2024

18 – 31 Temmuz 2024

GEZİLER
Öğrenciler Londra içi veya dışına düzenlenen geziler arasından seçim yaparlar.

LONDRA

  • London Day Trip (London Bridge Experience, St. Paul’s Cathedral + Shopping)
  • Hampton Court Palace, Boat to Kingston + Shopping
  • London Day Trip (London Eye, London Dungeons + Shopping)

LONDRA DIŞI

  • Thorpe Park
  • Warner Bros Studio Tour – The Making of Harry Potter & Shopping
  • Cambridge (St. Mary’s Tour, Museum, Punting + Shopping)

YAŞ

12-17

SÜRE

2 / 4 hafta

EĞİTİM

haftada 15 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Middlesex

KAMPÜS

Harrow School

KONUM

Heathrow Havaalanı (LHR)
30 dakika