Geri

BEDE’S La Liga Futbol Kampı

BEDE’S LaLiga Futbol Kampı; BEDE’S Yaz Okulu’nun sunduğu 2 haftalık yoğun bir spor programıdır. Orta, ileri ve profesyonel seviyelerde futbol oynayan uluslararası öğrenciler için açılmıştır ve LaLiga futbol koçları tarafından eğitim verilmektedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

BEDE’S LaLiga Futbol Kampı, İspanya’dan gelen LaLiga’da yer almış UEFA Pro sertifikalı profesyonel koçlar ve eski İngiliz futbolcular tarafından sunulmaktadır. Bu program 12- 17 yaş aralığında İngiliz ve Uluslararası, kız ve erkek öğrencilere çok yönlü eğitim ortamı yaratarak daha da profesyonelleşmesini sağlamaktadır. LaLiga Futbol Kampı öğrencileri düzenli eğitimlerini ilk beş hafta BEDE’S Summer School’un Dicker kampüsünde, son iki hafta Royal Russell School kampüsünde alırlar.

Bede’s Summer School LaLiga Futbol Kampı’nda eğitim haftada 26.5 saattir. Bu programa katılan öğrenciler, English Plus öğrencileri ile birlikte haftada 14 saatlik İngilizce becerileri dersi almaktadır. Bunun yanı sıra 12.5 saat Futbol eğitimi bulunan bu programda ilk hafta; bireysel oyuncu gelişimine, ikinci hafta; teknik eğitim, atölyeler, ana dersler, video analizleri, takım oyuncusu gelişimine odaklanılmaktadır. Öğrenciler bu cazip programda futbol stadyumu turu, eski profesyonel futbolcularla soru ve cevaplı sohbet imkanına sahip olmaktadır. Dicker, bu yaz okulu programı için olağanüstü imkanlar sunmaktadır. Bakımlı çim sahalar, yapay sahalar, çok amaçlı spor salonu, yüzme havuzu, profesyonel spor salonu ve analiz odası çok büyük yatırımlarla yapılmış olan spor kompleksinin bir parçasıdır. Koçların temel amacı yetkin futbolcular yetiştirmeye çalışmaktır. Bu süreçte oyuncuların fiziksel, psikolojik, teknik ve taktik eğitimler alarak gelişmesi  sağlanmaktadır.

Program içeriğindeki alanalar aşağıdaki şekildedir:

Spor Testleri

Oyuncular hız, güç, atiklik, kuvvet gibi alanlarlarda pek çok teste tabii tutulmaktadır.

Teknik Eğitimler

LaLiga’dan UEFA Pro sertifikalı profesyonel koçlar ve eski profesyonel İngiliz futbolcular tarafından verilmektedir.

Atölyeler

Oyuncular ‘tam futbolcu’ olabilmek için pek çok atölyeye katılmaktadır. Bu atölyeler; Kişisel Performans Görüntülemesi, Sakatlık Engelleme, Sargı Yapmayı Öğrenme, Beslenme ve Sıvı Alımı, Amaç Belirleme, Yoga, Video Analizi, Güç ve Kondisyon atölyeleri şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Maç Deneyimi

Oyuncular kendi aralarında ‘in house’ rekabet odaklı maçlar gerçekleştirmektedir.

İngiliz Öğrenciler

Futbol antrenmanlarını İngiliz öğrencilerle beraber alarak oyuncular İngilizce becerilerini spor sayesinde doğal ve otantik bir şekilde gerçekleştirme imkanı bulmaktadır. Sevdikleri şekilde futbol oynarken kendilerini kültürel ve dil anlamında geliştirmektedirler.

Kızlar da Futbolda

Kadınların futbol oynamasıyla birlikte İngiltere’de en hızlı gelişen spor alanlarından biri kadın futbolu olmuştur. Dünya çapında kadın futboluna olan ilgi son yıllarda gözle görülür bir şekilde artmaktadır. Bu ilgiyle beraber kadınların futbola teşviği LaLiga’nın Futbol Kampında da devam etmektedir. Sadece 12-17 yaş aralığında erkek oyunculara değil kız oyunculara da eğitim imkanı sağlanmaktadır.

EK BİLGİLER

TARİH: Dicker Kampüs

30 Haziran – 6 Temmuz 2024

7 – 13 Temmuz 2024

14 – 20 Temmuz 2024

21 – 27 Temmuz 2024

28 Temmuz – 3 Ağustos 2024

Royal Russel Kampüs

4 – 10 Ağustos 2024

11 -17 Ağustos 2024

SEVİYE

Futbolda Orta & İleri seviye koşulu mevcuttur.

DERS SAATLERİ

  12,5 saat Futbol + 14 saat İngilizce eğitimi

GEZİLER

Öğrenciler 2 hafta boyunca 1 tam ve 2 yarım gün olmak üzere British Museum, Buckingham Palace, London Dungeon, London Eye, London Zoo, Madame Tussauds, National Gallery, Natural History Museum, Science Museum, Thorpe Park, Tower of London, Westminster Abbey gibi Londra’nın sevilen yerlerinde kültürel gezilere katılırlar.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

12-17

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

Haftada 26.5 saat

14 saat İngilizce eğitimi

12.5 saat Futbol eğitimi

KONAKLAMA

Yurt

(1-4 kişilik)

ÜLKE

İngiltere, Dicker

KAMPÜS

BEDE’S Senior School Dicker

BEDE’S Royal Russel School

KONUM

Londra şehir merkezi 1 saat 30 dakika
Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 20 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 30 dakika