Geri

SBC Summer Courses | Canford Summer School

SBC Canford Yaz Okulu İngiltere’nin güney kıyısında yer alan Bournemouth şehrinde gerçekleşmektedir. Öğrencilere pastoral bir ortamda ve etkileyici tesislerde,  geleneksel bir İngiliz yatılı okulu deneyimi yaşatır. Öğrenciler kendi seçtikleri ilgi çekici bir akademik programa katılacaklardır. Sınıf dışında, her gün heyecan verici bir aktivite ve etkinlik programı planlanmaktadır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Yaz okulu öğrencileri her hafta seçtikleri alanda 15 saat eğitim alacaklardır. Tüm kurslarda, öğrencilerin belirli bir konuya odaklanması ve dersler yoluyla İngilizce dil becerilerini geliştirmelerini sağlamak için İçerik ve Dil Entegre Öğrenme (CLIL) metodolojisini kullanılır. Her haftanın sonunda öğrenciler, öğrendiklerini göstermek ve İngilizce pratiği için küçük grup sunumları yaparlar.

Programlar Genel İngilizce’ye ek olarak STEM, Uluslararası İlişkilere Giriş,  Liderliğe Giriş ve Sanat & Tasarım’dır. Öğrencilerin,  Genel İngilizce hariç tüm programlarda B1 ve üzeri seviyede İngilizce bilgileri olması gereklidir. Genel İngilizce programında herhangi bir dil seviyesi bulunmamaktadır.

Genel İngilizce 

Bu program öğrencilere İngilizce eğitimin temel motiflerini öğretirken bir yandan da bulunduğu atmosfer ve okul ile onları tarihsel alanda da besleyecek bir programdır. Temelde kelime bilgisi, dilbisi, okuma ve yazma alanlarında öğrencilerin becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. 2 haftalık seçenekleriyle geniş tarih aralığında sunulmaktadır. Asıl amaç; öğrencilerin  İngilizce’yi günlük yaşamın sıradan bir parçası olarak kullanacak özgüveni aşılamaktır.

STEM

STEM, Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik anlamına gelir. Bu kurs, gelecekte bilimsel ve teknolojik gelişmeleri etkilemelerine yardımcı olmak için İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal bir kurstur. SBC Canford’daki STEM, öğrencilere robotik, mühendislik ve teknolojik tasarım gibi gerçek dünyadaki bilimsel ve teknolojik zorlukları çözmek için bu dört akademik disiplinin her birini uygulamayı öğretir.

Uluslararası İlişkilere Giriş

Uluslararası İlişkilere Giriş, öğrencilere dünya siyasetinin temel kavramlarını tanıtan, ileriye dönük ve oldukça iletişimsel bir derstir. Deneyimli eğitmenler tarafından 11 ila 15 yaşındaki öğrenciler için özel olarak tasarlanan bu program, öğrencileri etkileşimli görevler, tartışmalar ve rol oyunları yoluyla çeşitli bakış açılarından küresel sorunları ele almaya teşvik eder. Öğrencilerin çok uluslu bir ortamdan yararlanarak İngilizcede akıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirmelerini sağlar. Proje konuları arasında; İklim Değişikliği, Birleşmiş Milletler ve Gelişmeler yer almaktadır.

Liderliğe Giriş

Liderliğe Giriş programı öğrencilere uluslararası ticaretin temel kavramları hakkında kapsamlı bir fikir verir. Kurs, özellikle SBC Canford International için geliştirilmiştir ve sınıflar çok uluslu olup, öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri için birçok fırsat sunar. İletişimsel proje çalışması yoluyla konu bilgilerini aktif olarak uygularken en etkili şekilde öğrendikleri gözlemlenmiştir. Örnek projeler; İşletmede Finans, Markalaştırma ve Pazarlama, İş Projesi şeklindedir.

Sanat & Tasarım

Bu program ile öğrenciler içindeki tasarım tutkusunu dışa yansıtmayı başarıcaklardır. Alanında uzman öğretmenler tarafından destekleyici projeler ve doğanın sunduğu eşsiz ortamla öğrenciler aradıkları ilhamı bulacaklardır. Bir yandan kendi ilhamlarını yakalarken bir diğer yandan da sanat alanında yeni terimler öğrenerek İngilizcelerini geliştirme imkanına sahip olacaklardır.

GEZİLER

3 Tam Gün Gezi ve akşam etkinlikleri bulunmaktadır.

EK BİLGİLER

TARİH: Genel İngilizce- 2 hafta

8 – 22 Temmuz 2024

22 Temmuz – 5 Ağustos 2024

29 Temmuz – 12 Ağustos 2024

Genel İngilizce – 3 hafta

8 – 29 Temmuz 2024

22 Temmuz- 12 Ağustos 2024

Genel İngilizce – 4 hafta

8 Temmuz – 5 Ağustos 2024

Diğer Programlar – 2 hafta

8 – 22 Temmuz 2024

22 Temmuz- 5 Ağustos 2024

 

DERS SAATLERİ:  15 ders saati İngilizce

KONAKLAMA: Yurt (çift kişilik odada paylaşımlı banyo, tüm öğünler dahildir.)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

11-15

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

15 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Bournemouth

KAMPÜS

Canford Summer School

KONUM

Bournemouth 48 dakika
Bournemouth Havaalanı (BOH) 1 saat 20 dakika