Geri

SBC Summer Courses | Conford Summer School

SBC Canford Yaz Okulu İngiltere’nin güney kıyısında yer alan Bournemouth şehrinde gerçekleşmektedir. Öğrencilere pastoral bir ortamda ve etkileyici tesislerde,  geleneksel bir İngiliz yatılı okulu deneyimi yaşatır. Öğrenciler kendi seçtikleri ilgi çekici bir akademik programa katılacaklardır. Sınıf dışında, her gün heyecan verici bir aktivite ve etkinlik programı planlanmaktadır. Okulda iki ayrı yaz okulu programı yürütülmektedir. Bunlardan biri  8-11 yaş arası öğrenciler için Junior kursları ve 12-15 yaş arası öğrenciler için Senior kurslarıdır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Yaz okulu öğrencileri her hafta seçtikleri alanda 15 saat eğitim alacaklardır. Tüm kurslarda, öğrencilerin belirli bir konuya odaklanması ve dersler yoluyla İngilizce dil becerilerini geliştirmelerini sağlamak için İçerik ve Dil Entegre Öğrenme (CLIL) metodolojisini kullanılır. Her haftanın sonunda öğrenciler, öğrendiklerini göstermek ve İngilizce pratiği için küçük grup sunumları yaparlar.

Junior Programları

Junior Akademik ve Genel İngilizce (8-11 Yaş)

İlk programda öğrencilerin en az B2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekirken Genel İngilizce programına her seviyeden öğrenci katılabilir. Maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim alınmaktadır. Programlar, Tarih, Coğrafya, İngiliz Edebiyatı ve Bilim gibi konuların incelenmesi yoluyla dil öğrenimini geliştirir. Bu öğrenme yaklaşımı, hem İngilizceyi hem de çeşitli konulara bağlı kelime, dilbilgisi ve dil becerilerini aynı anda öğretir. Öğrenciler okulda okudukları bir dizi konu hakkında hem özgüvenlerini hem de İngilizce konuşma becerilerini geliştirirler. Öğrenciler 2 haftalık bu programda proje bazlı çalışarak kendilerini takım çalışmasına da adapte etmiş olurlar. Bazı örnek projeler şunlardır; Genç Kaşiflerin Tarihi, Yaratıcı Metin Yazarlığı ve Hikaye Anlatımı, Tudor Bilimi, Time to Shine Müsabakaları, Grup Projeleri, İngilizce Becerileri. 

Senior Programları (12-15 Yaş)

Senior programlarında toplam beş farklı alanda dersler bulunmaktadır. Tıpkı Junior’da yer alan Akademik Keşif ve Genel İngilizce’ye ek olarak Geleceğin Liderleri, STEM ve Uluslararası İlişkilere Giriş programları vardır. Öğrencilerin, Akademik Keşif programında B2 seviyesinde İngilizce bilgisi olması gerekirken Genel İngilizce hariç tüm programlarda B1 seviyesinde İngilizce bilgileri olması gereklidir. Genel İngilizce programında herhangi bir dil seviyesi bulunmamaktadır.

Future Business Leaders

Geleceğin İş Liderleri, öğrencilere uluslararası ticaretin temel kavramları hakkında kapsamlı bir fikir verir. Kurs, özellikle SBC Canford International için geliştirilmiştir ve sınıflar çok uluslu olup, öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri için birçok fırsat sunar. İletişimsel proje çalışması yoluyla konu bilgilerini aktif olarak uygularken en etkili şekilde öğrendikleri gözlemlenmiştir. Örnek projeler; İşletmede Finans, Markalaştırma ve Pazarlama, İş Projesi şeklindedir.

STEM

STEM, Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik anlamına gelir. Bu kurs, gelecekte bilimsel ve teknolojik gelişmeleri etkilemelerine yardımcı olmak için İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal bir kurstur. SBC Canford’daki STEM, öğrencilere robotik, mühendislik ve teknolojik tasarım gibi gerçek dünyadaki bilimsel ve teknolojik zorlukları çözmek için bu dört akademik disiplinin her birini uygulamayı öğretir.

Uluslararası İlişkilere Giriş

Uluslararası İlişkilere Giriş, öğrencilere dünya siyasetinin temel kavramlarını tanıtan, ileriye dönük ve oldukça iletişimsel bir derstir. Deneyimli eğitmenler tarafından 11 ila 15 yaşındaki öğrenciler için özel olarak tasarlanan bu program, öğrencileri etkileşimli görevler, tartışmalar ve rol oyunları yoluyla çeşitli bakış açılarından küresel sorunları ele almaya teşvik eder. Öğrencilerin çok uluslu bir ortamdan yararlanarak İngilizcede akıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirmelerini sağlar. Proje konuları arasında; İklim Değişikliği, Birleşmiş Milletler ve Gelişmeler yer almaktadır.

GEZİLER

3 Tam Gün Gezi ve akşam etkinlikleri bulunmaktadır.

EK BİLGİLER

TARİH:  10 Temmuz- 14 Ağustos 2023

DERS SAATLERİ:  15 ders saati İngilizce

KONAKLAMA: Yurt (çift kişilik odada paylaşımlı banyo, tüm öğünler dahildir.)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

8-15

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

15 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

United Kingdom

ŞEHİR

Bournemouth, İngiltere

KAMPÜS

Canford Summer School

KONUM

Bournemouth 48 dakika
Bournemouth Havaalanı (BOH) 1 saat 20 dakika