Geri

Bell Winter Explorer | Bell ile Dopdolu Bir Kış Deneyimi

Bell English 1955 yılında kurulmuş olan köklü bir İngiliz okuludur. Pek çok bölgede eğitim sağlayan Bell bu sene öğrenciler için sömestr tatilini dolu dolu geçirmeleri adına Bell St. Albans’da çok kapsamlı bir program hazırlamış bulunmakta. Bir yandan seçkin eğitim kalitesi sunan Bell öte yandan öğrencilere doğa ile iç içe olma fırsatı tanımaktadır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Temel olarak, 15 saatlik İngilizce dersi ve 4 farklı departmanda alan dersi barındırmaktadır. Bunlar Coğrafya, Tarih, Fen Bilimleri, Sosyal ve Kültürel çalışmalardır. Bunların yanı sıra öğrenciler boş zamanlarını değerlendirmek için Yazarlık, Hentbol, Drama, Kriket, Voleybol gibi pek çok alanda seçmeli ders alabilirler. Bu programda temel amaç, öğrencilere proje bazlı öğrenme ve interaktif öğrenme ile beraber sınıfta kendilerini çok yönlü olarak hem sınıf içinde hem de sınıf dışında geliştirmelerinde yardımcı olmaktır. Öğrenciler dinleme, yazma, okuma ve konuşma alanlarında kendilerini geliştirebilir, yeni kelimeler öğrenip telaffuzlarını düzeltebilir, kendi İngilizce seviyelerini bir üste çıkartabilirler.

Öğrencilerin katılacakları program ‘The United Kingdom’dır. Bu program Çeşitlilik ve Küreselleşme, Ulaşım ve Gezi, Göç ve Globalleşme  konularını içerebilir.

United Kingdom hangi açılardan kendi ülkemden farklı ?

Benim ulusal kimliğim karakterimi nasıl etkiliyor? soruları bu iki haftanın projesini oluşturacak öğrenciler için hazırlanmıştır. Öğrenciler burada münazara ve tartışmalar için fonksiyonel bir dil kullanmayı öğrenirler. Farklı metinler üzerinde çalışarak yazma becerilerini geliştirirler. Aynı zamanda farklı uluslardan öğrenciler ile iletişim kurarak konuşma becerilerini geliştirirler. Kendi ülkeleri ve UK arasındaki benzerlik ve farklılıkları araştırmak, Kendi uluslarındaki önemli aktiviteleri paylaşmak, seyahat günlüğü hazırlamak örnek olarak sunulan aktivitelerdir. Proje bazlı çalışmak öğrencilerin farklı konu ve temaları keşfetmesini sağlar ayrıca bir yandan dilini geliştirirken öte yandan da kişisel gelişimlerine yardımcı olur. Programın sonunda belirlenen proje ile ilgili öğrencilerden sunum hazırlanılması istenir. Kurs metaryelleri, okulda konaklama ve yemekler, eğitim ve sosyal aktiviteler, geziler, spor kompleksleri, havaalanı transferleri (sabah 8 ve akşam 8 arasındaki uçuşlar), internet erişimi, çamaşırhane, kapsamlı sigorta programa dahil hizmetlerdir.

GEZİLER

Bir yarım gün Londra Gezisi;

Big Bus Turu ve Londra’da akşam yemeği

2 tam gün Edinburgh Şehir Gezisi;

Ghost Tour of Edinburgh

Scotland Müzesi

Calton Hill ve Prince Street

İskoçya Müziği ve Dans Aktivitesi

EK BİLGİLER

TARİH:  7 Ocak- 17 Şubat 2024

DERS SAATLERİ: Haftalık 15 Saat İngilizce Eğitim + 6 Saat Seçmeli Ders ile beraber toplam 21 Saat Eğitim

KONAKLAMA: Okul Yurdu

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

11-17

SÜRE

1-6  hafta

EĞİTİM

21 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

United Kingdom, İngiltere

ŞEHİR

Londra

KAMPÜS

Bell St. Albans

KONUM

Londra 1 saat 10 dakika

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat

Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 26 dakika