Geri

EXPLO Oxford ve Londra

Hayalinizdeki üniversiteye yolculuğunuz, dünyanın kalbinde başlıyor. EXPLO tarafından sunulan Oxford ve Londra’daki bu iki haftalık programla, tarihin ve inovasyonun kesiştiği yerde KENDİNİZİ KEŞFEDİN!

  • Oxford, UCL ve Imperial College gibi prestijli üniversiteleri keşfet.
  • İngiltere ve ABD’de üniversite başvuru süreçlerine dair atölye çalışmalarına katıl.
  • Akademik çalışmalar ve katkılar üzerine yazılı değerlendirme alarak üniversite başvurularınızı güçlendir.
  • Çeşitli disiplinlerde gerçek projelerle uygulamalı öğrenim deneyimi kazan.
  • Üniversite başvurularınızı bir adım öne taşıyacak değerlendirmelerle geleceğine yön ver.

EXPLO Oxford ve Londra Programı Kimler İçin Uygundur?

Bu eğitim programı, Birleşik Krallık’taki üniversitelere başvuracak, kendi akademik ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak isteyen ve vizyonlarını genişletmek isteyen 16-18 yaş arası gençler için idealdir. Program, katılımcılara, benzer hedeflere sahip akranlarıyla tanışma ve ülkenin önde gelen eğitim kurumlarında öğrenim görme fırsatı sunar, böylece gelecek için sağlam bir temel oluştururlar.

KAZANIMLAR

EXPLO COMBO eğitim programıyla Oxford ve Londra’nın prestijli üniversitelerinde gerçek projeler üzerinde çalışma, değerli atölyelere katılma ve akademik alanınızda kendinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız. Disiplininize özgü profesyonel olanakları keşfederken, Birleşik Krallık’taki üniversite yaşamını deneyimleyecek ve üniversite başvurularınızı güçlendirecek bilgiler edinerek, akademik ve profesyonel ağınızı genişleteceksiniz.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Explo eğitim programı iki temel alanda eğitim imkanı sağlar;

Bunlardan ilki uluslararası anlaşmalar, strateji gelişimi ve münazalar gibi hem eğlenirken hem de öğreneceği programları barındıran Business, Law + Politics olarak belirlenmiştir. Öğrenciler bir yandan Westminister’da bulunan Parlamento binasında modern İngiliz hükümeti ve politikasıyla ilgili keşif yaparken diğer yandan da eğitim esnasında Oxford University, London School of Economics ve BBC gibi pek çok yerde lider yetiştiren Dr. Delia Llyod tarafından ders alma fırsatına sahip olacaklardır. Ekonominin ve politikanın vazgeçilmezi olan Davranış Bilimi dersleri Explo tarafından sunulan ders seçeneklerinde yer almaktadır.

İkincisi programda ise Architecture, Art + Culture temelinde dersler ve gezi imkanlarına bulunmaktadır. Bu programda öğrenciler dijital modelleme ve mimari fotoğrafçılık deneyimi kazanırken, İngiltere’nin en eski halka açık müzesi olan Ashmolean Museum’da ve pek çok önemli eseri Barındıran British Museum’da gözlem yapabilmektedirler. Öğrenciler Londra ve Oxford gibi 800 yıldan fazla mimari tarihe sahip şehirlerde geleceğin sanat, tarih, sosyal bilimler, hukuk, tıp ve STEM alanlarında uygulayabilecekleri gözlem yapma, tasvir etme ve analiz etme yeteneklerini uygulamalı olarak geliştireceklerdir. University College London’da bulunan Bartlett School of Architecture’ı deneyimleme fırsatına sahip olucaklardır.

GEZİLER

1.HAFTA: British Gardens, Sultan Nazrin Shah Centre, Cherwell River,  Oxford Covered Market

2. HAFTA: Shakespeare’s Globe Theatre, Buckingham Palace, Camden Market

EK BİLGİLER

TARİH:  30 HAZİRAN – 13 TEMMUZ 2024

KONAKLAMA: Yurt

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16 – 18

SÜRE

2 hafta

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Oxford

Londra

KAMPÜS

University of Oxford’s Worcester College

University College London

KONUM