Geri

Kaliforniya Sörf + İngilizce Yaz Okulu

Sörf sporu denilince akla şüphesiz Kaliforniya ve dünyanın en ikonik sörf şehirlerinden biri olan Long Beach’ten gelir. Eğitim programı içeriğinde yer alan sörf dersleri, Surf City USA olarak da bilinen, Amerika Birleşik Devletleri’nin sörf rekorlarının kırıldığı dünya şampiyonluk bölgesi, dalgalarıyla ve bembeyaz kumsalı ile ünlü Huntington sahilinde (Huntinton Beach) de derslere yer  verilir.

Eğitim programının gerçekleştiği California State University, Long Beach kampüsü 1949’da kurulmuş olup, yıllar içerisinde Kaliforniya eyaletindeki en kapsamlı üniversitelerden biri olmayı başarmıştır. Long Beach kampüsü, 323 hektarlık alan üzerine kurulmuş olup, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü imkana sahiptir. Yaz okulunun gerçekleştiği Long Beach bölgesi, sörf açısından oldukça gelişmiş olmakla beraber, konum olarak da oldukça idealdir.

Kaliforniya’nın kuzeyindeki Long Beach, Los Angeles şehir merkezine 25 dakikalık mesafede yer almaktadır. Hem İngilizcesini geliştirmek, hem de ilgi duydukları sporu ana yurdunda tecrübe edip, öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir eğitim programıdır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Sörf ve İngilizce eğitimi, haftada 18 saatlik İngilizce derslerini ve 10 ders saatinden oluşan sörf derslerini içeriğinde barındırır. Öğrenciler, rüzgarı daha iyi hissetmeyi, dalgaları anlamayı sörfün en yaygın olduğu şehirlerden birinde tecrübe ederek sörf becerilerini geliştirme ve yeteneklerini bir üst seviyeye çıkarma imkanını elde ederler.

GEZİLER

Eğitim içerikleri çeşitli aktiviteler ve çevreyi tanıtma ve aynı zamanda eğlence amaçlı planlanmış olan gezilerle desteklenmektedir. Bu geziler arasında Hollywood, Laguna Beach, Beverly Hills, Universal Studios, Disneyland, Santa Monica Beach, ve bir de isteğe bağlı olarak gerçekleşecek olan bir beysbol maçı yer almaktadır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 20 Haziran – 12 Ağustos 2023

KONAKLAMA: Yurt (çift kişilik odada paylaşımlı banyo)

DERS SAATLERİ: 18 ders saati İngilizce + 10 ders sörf

GEZİLER: Her hafta 1 tam + 1 yarım gün gezi

Hollywood, Laguna Beach, Beverly Hills, Universal Studios, Disneyland, Santa Monica Beach, Knott’s Berry Farm ve isteğe bağlı olarak bir beyzbol maçı

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15+

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

28 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Long Beach

KAMPÜS

California State University, Long Beach

KONUM

Los Angeles merkez ve
Los Angeles Havaalanı (LAX) 25 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.