Kaliforniya Sörf + İngilizce Yaz Okulu

Sörf sporu denilince akla şüphesiz Kaliforniya ve dünyanın en ikonik sörf şehirlerinden biri olan Orange County gelir. Eğitim programı içeriğinde yer alan sörf dersleri, Surf City USA olarak da bilinen, Amerika Birleşik Devletleri’nin sörf rekorlarının kırıldığı dünya şampiyonluk bölgesi, dalgalarıyla ve bembeyaz kumsalı ile ünlü Huntington sahilinde (Huntinton Beach) verilir.

Eğitim programının gerçekleştiği California State University, Fullerton kampüsü 1957’de kurulmuş olup, yıllar içerisinde Kaliforniya eyaletindeki en kapsamlı üniversitelerden biri olmayı başarmıştır. Fullerton kampüsü, 236 hektar üzerine kurulmuş olup, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü imkana sahiptir. Yaz okulunun gerçekleştiği Fullerton şehri, sörf açısından oldukça gelişmiş olmakla beraber, konum olarak da oldukça idealdir.

Kaliforniya’nın kuzeyindeki Orange County’de yer alan Fullerton şehri, Los Angeles şehir merkezine 40 km mesafede yer almaktadır. Hem İngilizcesini geliştirmek, hem de ilgi duydukları sporu ana yurdunda tecrübe edip, öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir eğitim programıdır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Sörf ve İngilizce eğitimi, haftada 18 saatlik İngilizce derslerini ve 10 ders saatinden oluşan sörf derslerini içeriğinde barındırır. Öğrenciler, rüzgarı daha iyi hissetmeyi, dalgaları anlamayı sörfün en yaygın olduğu şehirlerden birinde tecrübe ederek sörf becerilerini geliştirme ve yeteneklerini bir üst seviyeye çıkarma imkanını elde ederler.

GEZİLER

Eğitim içerikleri çeşitli aktiviteler ve çevreyi tanıtma ve aynı zamanda eğlence amaçlı planlanmış olan gezilerle desteklenmektedir. Bu geziler arasında Hollywood, Laguna Beach, Beverly Hills, Universal Studios, Disneyland, Santa Monica Beach, ve bir de isteğe bağlı olarak gerçekleşecek olan bir beysbol maçı yer almaktadır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 21 Haziran – 11 Temmuz 2020
28 Haziran- 18 Temmuz 2020
05 Temmuz- 25 Temmuz 2020
12 Temmuz- 01 Ağustos 2020

KONAKLAMA: Yurt (çift kişilik odada paylaşımlı banyo)

DERS SAATLERİ: 18 ders saati İngilizce + 10 ders sörf

GEZİLER: Her hafta 1 tam + 1 yarım gün gezi

Hollywood, Laguna Beach, Beverly Hills, Universal Studios, Disneyland, Santa Monica, Venice Beach, Knott’s Berry Farm ve isteğe bağlı olarak bir beysbol maçı

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15+

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

28 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Fullerton, Orange County

KAMPÜS

California State University, Fullerton

KONUM

Los Angeles 1 saat 4 dakika
Los Angeles Havaalanı (LAX) 1 saat 6 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.