Geri

Portfolyo Hazırlık Yaz Okulu

Geleceğin tasarımcı adayları; yaratıcılıklarını, sanat ve tasarıma bakış açılarını sergiledikleri çalışmalardan oluşan özgün bir portfolyo ortaya çıkarmaları gerekmektedir. Portfolyo, tüm dünyada Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde eğitim almak isteyen öğrenciler için temel koşuldur. İngiltere, Cambridge School of Visual & Performing Arts kampüsünde sunulan Portfolyo Hazırlık Yaz Okulu Programı sunduğu 3 haftalık eğitim programı ile geleceğin tasarımcılarına portfolyolarını hazırlamalarına yardımcı olur. Eğitim programı, ideal bir portfolyo içeriğinin ve görsel düzenlemesinin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi ve becerileri aktarmayı hedefler.

Portfolyo Hazırlık Yaz Okulu’nda eğitim veren eğitmenlerin tamamı sektörde tecrübe sahibi tasarımcılar ve donanımlı profesyonellerden oluşmaktadır. Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler University of the Arts London Foundation ve Diploma programına girişi garantilemektedir. Eylül 2017’de University of the Arts London Foundation ve Diploma programına başlamak isteyen öğrenciler için Ağustos ayında sunulan 3 haftalık program uygundur. 4.5 IELTS düzeyinde İngilizce ve küçük bir portfolyo başvuru için gerekli koşullardır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim programın içeriğindeki temel eğitim alanları moda tasarımı, grafik tasarım, fotoğrafçılık, 3D tasarım, çizim teknikleri ve illüstrasyondur. Öğrenciler portfolyolarının kompozisyonu, grafik tasarımının uygulanış biçimi, grafik ve medya yazılımlarından en iyi şekilde nasıl faydalanmaları gerektiği konularında 3 haftalık yoğun eğitim alırlar. Böylece kişisel tarzlarını ve yaratıcılıklarını doğru şekilde ifade etme fırsatı bulurlar.

Programın içeriğinde var olan workshoplar ile birlikte yeni teknikler öğrenip, çalışmalarının sunumunda kullanılan fotoğraf, sayfa tasarımı, tipografi ve genel estetik konularında farklı beceriler geliştirip, pratik bilgiler elde ederler. Eğitim programı, içeriğinde teori ve pratiğin bir arada olduğu temel dersleri (Life Drawing, Visual Studies), teknik konularda bilgi ve beceri sağlayan workshopları (Photography, Skills) ve çeşitli kültürel aktiviteleri (Gallery Visit, Design Museum, Tate Modern) barındırır.

EK BİLGİLER

TARİHLER:  2 Temmuz- 23 Temmuz 2023

DERS SAATLERİ:  3 haftalık program 20 saat eğitim,  9 saat workshop ve 1 adet interaktif ders içermektedir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16 +

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Cambridge School of Visual & Performing Arts

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 35 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 25 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.