Geri

Moda Tasarım Yaz Okulu

İngiltere, Cambridge School of Visual & Performing Arts kampüsünde sunulan Moda Tasarım Yaz Okulu; İngiltere’de moda tasarımı dersleri alarak, sanat ve tasarıma olan yaklaşımlarını geliştirmek ve çeşitlendirmek isteyen öğrenciler için kurgulanmıştır.
Moda endüstrisinde profesyonel tecrübesi bulunan uzmanlardan oluşan deneyimli eğitim kadrosu tarafından sunulan bu 2 haftalık eğitim programı, öğrencilere farklı yönleriyle birlikte moda tasarım dünyasının kapılarını aralar. 4.5 IELTS düzeyinde İngilizce başvuru için gerekli koşuldur.
Moda anlayışlarını, eğitim programı sırasında edindikleri teorik ve pratik bilgilerle yeni bir noktaya taşıma fırsatını elde eden öğrenciler ortaya çıkardıkları bir moda şovu ile birlikte teoride edindikleri bilgileri pratikte uygulama imkanı bulurken, aynı zamanda endüstrinin işleyişini deneyimlerler. Eğitim programını başarı ile tamamlayan öğrenciler University of the Arts London Foundation ve Diploma programına girişi garantilemektedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Çeşitli workshoplara katılan geleceğin moda tasarımcıları; temel moda bilgisi, moda kavramları, stil ve trendler çerçevesinde yaratıcı bilgi ve becerilerini geliştirerek, sanatsal ve entelektüel altyapılarını geliştirme imkanı bulurlar. Modanın farklı alanlarına odaklanan çeşitli stüdyo çalışmalarına ek olarak gezilerle desteklenen eğitim programı süresince geliştirilmesi hedeflenen beceriler; kalıp hazırlama, drapaj, temel dikiş teknikleri, moda çizimleri ve moda fotoğrafçılığıdır.

Eğitim içeriklerinde moda tasarımına ilişkin teorik ve pratik bilgileri barındıran eğitim programı, aynı zamanda moda promosyonuna da vurgu yapar. Fotoğrafçılık ve moda promosyon ekibi ile birlikte çalışan öğrenciler ışık ayarlarından stil yaratmaya kadar uzanan, stüdyo fotoğrafçılığı gibi birbirinden farklı elementler içerenler farklı bakış açıları sağlayan konular ile ilgili teknikler geliştireceklerdir.

Eğitim programı sonunda öğrenciler moda dünyasının en hızlı akan süreçlerinden biri olan moda şovu hazırlama sürecini bir takım çalışması içerisinde tamamlarlar.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 2 – 30 Temmuz 2023

Tarihler arasında iki haftalık periyotlar tercih edilebilir. 

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

25 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Cambridge School of Visual & Performing Arts

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 35 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 25 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.