Geri

Kısa Film Yapımı Yaz Okulu

Film, televizyon prodüksiyonu ve animasyon alanlarına ilgi duyan, sanatsal bakış açılarını teknik bilgi ve birikim ile birleştirerek bu büyüleyici görsel dünyaya adım atmak isteyen öğrenciler için kurgulanmış olan Film Yapımı Yaz Okulu, İngiltere’de Cambridge School of Visual & Performing Arts kampüsünde sunulmaktadır.
Bu 2 haftalık nitelikli eğitim programı, film, televizyon prodüksiyonu ve animasyon alanında eğitim almak isteyen ve kariyer planlamalarını bu yönde kurgulamayı arzu eden öğrenciler için iyi bir başlangıçtır. Çeşitli geziler, araştırma ve pratik ile deneyimleme imkanı sunan projelerle desteklenen eğitim içerikleri, öğrencilere film ve televizyon dünyasını yaratıcı ve aynı zamanda eğlenceli bir ortamda deneyimleme fırsatı sunar.

4.5 IELTS düzeyinde İngilizce başvuru için gerekli koşuldur.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Öğrenciler, 2 haftalık eğitim programı içerisinde; sinematografi, set tasarımı, animasyon, kamera ve ışık kullanımı ve senaryo yazarlığı alanlarında temel bilgi ve becerilere sahip olurlar. Eğitim programı sonunda öğrenciler film endüstrisi, televizyon ve animasyona dair farklı pratik ve teorik temaları keşfedip, profesyonel kamera ve yazılımları kullanarak yeni teknik ve beceriler edinirler.

Eğitim programı; film, televizyon ve animasyon alanlarında pratik ve teorik pek çok konuyu incelemenin yanı sıra öğrencilerin kendi çektikleri filmi diğer öğrenci ve eğitmenlere sunabilme fırsatı da sunmaktadır. Eğitim programı sonunda öğrenciler kendi kısa filmlerini prömiyer gecesinde kırmızı halıda sunarlar.

GEZİLER

Eğitim programı sektörü tanımaya yönelik çeşitli gezilerle desteklenmektedir. Eğitim programı içerisinde sunulan Warner Bros. Stüdyosu, Harry Potter Tecrübesi ve BBC London Merkezi gibi film sektörüne ilişkin ziyaretler ile desteklenen öğrencilerin eğitim programı süresince edinecekleri temel bilgi ve tecrübe, ileride film ve televizyon alanında alacakları eğitime ya da kariyerlerine temel teşkil edebilecek niteliktedir.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 2 Temmuz – 30 Temmuz 2023

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

14+

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

25 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Cambridge School of Visual & Performing Arts

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 2 saat
Heathrow Havaalanı (LHR) 1,5 saat

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.