Geri

Drama Yaz Okulu (Müzikal Tiyatro + Oyunculuk)

İngiltere, Cambridge School of Visual & Performing Arts kampüsünde sunulan Drama Yaz Okulu; müzikal ya da oyunculuk alanlarına ilgi duyan, yaratıcı tutkularının peşinden giderken aradıkları ilham ve desteği bulmayı arzulayan öğrenciler için tasarlanmış ayrıcalıklı bir eğitim programdır.
Drama yaz okulu; müzikal tiyatro ve oyunculuk dallarında, farklı içeriklerde kurgulanmış, 2 ayrı seçenek sunmaktadır. Müzikal tiyatro veya oyunculuk alanlarından herhangi birini tercih eden öğrenciler; küçük gruplar halinde, eğlenceli, güvenli ve aktif bir ortamda, farklı drama teknikleri ile tanıştırılırlar.
Yaratıcılığı destekleyen eğlenceli aktiviteler aracılığıyla öğrencilerin iletişim becerilerini bir üst seviyeye taşımak, hayal güçlerini farklı şekillerde çalıştırarak yaratıcı düşünme süreçlerini geliştirmek, ve öğrencilerin kişisel güven duygularını kuvvetlendirerek kendilerini fark etmeleri hedeflenir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Müzikal tiyatroyu tercih eden öğrenciler, haftada 35 saatlik yoğun şarkı söyleme, dans ve oyunculuk dersleri alarak, 2 hafta süreyle eğitim programının sonunda gerçekleşecek olan kabare tarzı performansa yaparlar. Yoğun geçen iki hafta sonrasında sergiledikleri performans ile program sona erer. Oyunculuk programı ise drama ve oyunculuk tekniklerini yine yoğun ve eğlenceli bir şekilde; doğaçlama, yaratıcılık, özgürlük vurgusu ile öğrencilere aktarmayı hedeflemektedir.

Davetliler için sergilenecek bir kısa gösteri ile son bulan 2 haftalık yoğun eğitim programı öğrencilerin sanatsal, ve kişisel farkındalıklarının artmasında önemli rol oynamayı hedeflemektedir.Eğitim içerikleri her iki farklı alanda da oyunculuk anlamındaki gelişime vurgu yapar ve program İngilizce derslerini içermemektedir. Bu yönde eğitim almak isteyen öğrenciler ekstra İngilizce dersleri talep edebilirler.

GEZİLER

Alanlarında uzman, profesyonel sanatçılar tarafından, küçük gruplar halinde ilginç projelerle desteklenen bu eğitim programı aynı zamanda ikinci haftanın sonlarına doğru 1 tam günü kapsayan bir gezi programını içermektedir.

EK BİLGİLER

SEVİYE: Upper Intermediate (İngilizce)

TARİHLER: 25 Haziran – 23 Temmuz 2023

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

14-18

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Cambridge School of Visual & Performing Arts

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 35 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 25 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.