Geri

TOEFL Hazırlık @ University of Toronto

191 yıllık bir geçmişe sahip olan ünlü Toronto Üniversitesi’nde sunulan TOEFL Hazırlık Yaz Okulu, dünya çapında bir üniversite ortamında eğitim fırsatı sunar. Toronto Üniversitesi, yılda 17.000’i aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaparken yüksek öğrenim ve araştırmada ulusun lideri olma ünvanı ile Kanada’nın en büyük eğitim kurumudur. Başarılı mezunları arasında dört Kanada başbakanı ve 10 Nobel Ödül kazanan değerli isim yer alır. Toronto Üniversitesi, dünyanın en iyi 25 üniversitesinden biri olarak seçilmiştir.

Sınav Hazırlık programlarından biri olan ve Toronto şehrini keşfetme imkanı sağlayan TOEFL Hazırlık Yaz Okulu, aynı zamanda 140 farklı dilde konuşulan Toronto şehrinde çok kültürlü bir ortamı deneyimleme imkanı sağlar. Toronto şehri, dünya standartlarında iş, kültür ve eğitim anlamında yaşanacak en iyi şehir ünvanına sahiptir.

TOEFL Hazırlık Yaz Okulu, İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim almayı planlayan ve Toronto Üniversitesi’nde kaldığı süre boyunca TOEFL sınavına hazırlanmak isteyen orta ve ileri seviyede öğrenciler için tasarlanmıştır. Eğitim programı boyunca öğrenciler düzenli olarak test edilerek TOEFL sınavına özgü çeşitli stratejileri öğrenip sınav skorlarını arttırmak adına farklı taktikler geliştirirler.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Öğrenciler saat 10:00-13:00 arasında  TOEFL Hazırlık derslerine katılırlar. Öğleden sonraları saat 14:00-17:00 arasında AAC2 (Advanced Academic Course 2) dersi alınması önerilir. AAC2 dersi, ileri düzeydeki öğrencileri akademik bir ortamda İngilizcelerini geliştirmeye teşvik eder. Kanada’daki bir lise programının tipik aktivite ve ders materyalleri kullanılarak hazırlanmış bir derstir. Bu derste öğrenciler seçtikleri bir konuyla ilgili ilgi çekici projelere ve tartışmalara hazırlanırlar. AAC2 öğrencilerine seçenek olarak Hukuk (Law), Etik ve Toplum (Ethics & Society) ya da Film ve Sinema (Film & Cinema Studies) adlı proje konuları sunulur.

TOEFL sınavında başarılı olmak için gereken becerileri geliştirmeyi hedefleyen eğitim programı sonunda öğrenciler TOEFL IBT Testi’ne girerler ve sınav puanlarını alırlar. Eğitim programı bitiminde, eğitmenler her bir öğrenciye kişiselleştirilmiş bir değerlendirme sunarlar ve başarılı olan öğrencilere Toronto Üniversitesi’nden dersi tamamladıklarına dair sertifika verilir.

EK BİLGİLER

TARİHLER:  3 Haziran –  30 Ağustos 2023

SEVİYE:  Orta veya İleri düzey İngilizce (Intermediate & Advanced)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

haftada 30 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Toronto

KAMPÜS

Toronto Üniversitesi

KONUM

Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı 24 dakika