Geri

Basketbol + İngilizce Yaz Okulu – İngiltere

Basketbol oynamayı seven ve İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış olan Exsportise Akademi’nin sunduğu Basketbol + İngilizce Yaz Okulu, öğrencilerin oyun tekniklerini ve kendilerine olan güvenlerini arttıran yoğun ve odaklı bir eğitim sağlar. Exsportise, 1988’den bu yana,  9-17 yaş arası öğrencilere spor, müzik veya dans dersleriyle bir arada sunulan kaliteli İngilizce yaz okulları sağlar. Unutulmaz anılarla dolu, kendilerine fayda sağlayan bir yaz tatili düşleyen öğrenciler için Exsportise yaz kampları uygun olacaktır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Basketbol + İngilizce Yaz Okulu programı, spor ile ilgilenen ve aynı zamanda İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Basketbol konusunda farklı seviyelerde becerilere sahip öğrencilere hitap eder. Dersler, deneyimli ve profesyonel koçlar tarafından verilir. Haftalık 15 saatlik İngilizce derslerinin yanında, öğrenciler günde 3 saat olmak üzere haftada toplam 15 saat basketbol dersi alırlar. Kampın birinci gününde, tüm öğrencilerin becerileri değerlendirilir ve öğrenciler seviyelerine göre belirlenen uygun gruplara yerleştirilir. İngiltere’de Oundle School’da sunulan eğitim programında öğrenciler ile birebir ilgilenilir. Basketbol + İngilizce Yaz Okulu’nda 10 öğrenciye 1 görevli personel düşmektedir. Ayrıca, öğrenciler için eğlenceli ve güvenli bir ortam sağlanır. 1 haftadan fazla kalan öğrenciler için her hafta sonu 2 tam gün geziler planlanmıştır.

Basketbol eğitim programı; fitness ve çeviklik, top sürme ve atış, taktiksel oyun, takım çalışması ve iletişim gibi temel becerilere odaklanmaktadır. Öğrenciler, oyunu oynarken profesyonel oyuncular gibi oyunu ciddiye alırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirirler. Temel hedef; pas, top sürme, rebound ve savunma gibi temel becerileri geliştirirken aynı zamanda oyuncuların güven kazanmalarını sağlamaktır.

EK BİLGİLER

TARİH: 2 Temmuz – 29 Temmuz 2023

SEVİYE: Yeni başlayanlar da dahil olmak üzere tüm yetenek seviyeleri için uygundur.

DERS SAATLERİ:  Haftada 30 saat (15 saat basketbol + 15 saat İngilizce)

GEZİLER: 1 haftadan fazla kalan öğrenciler her hafta sonu 2 tam gün gezilere katılırlar.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

12-17

SÜRE

1-6 hafta

EĞİTİM

haftada 30 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Peterborough, Sussex

KAMPÜS

Oundle School

KONUM

Heathrow Havaalanı 2 saat 15 dakika
Londra Stansted Havaalanı 1 saat 30 dakika
Eurostar Londra 2 saat 15 dakika
Cambridge 45 dakika