Geri

BEDE’S Royal Russell School

Londra’da bulununan Bede’s Yaz Okulu, 32 yıldır yaptığı gibi bu yaz da kapılarını uluslararası öğrencilere açmaya hazırlanıyor. Royal Russell School 100 dönümlük yeşil alanlarla kaplı ve şehir merkezine yakın olan konumunun yanı sıra başkenti keşfetme imkanı da sağlıyor. Birbirinden farklı ülkelerden haftada 185 öğrenci ağırlayan okul, ülke dağılım oranlarına önemli bir değer verip titizlikle takip eder. Bede’s Royal Russell School’da bu dönem London Explorers ve English for the Future (Capital) olmak üzere iki program sunulmaktadır.

London Explorers

London Explorers Programı 11- 13 yaş arasındaki öğrencilere sunulmaktadır.  Öğrenciler haftada 19.5 saatlik dersler ile İngilizce Becerileri, Londra Keşifleri ve Londra Projesi adlı üç alanda eğitim görüceklerdir. Londra’yı ve Londra Tarihi’ni daha yakından keşfetme imkanı bulma şansı yakalayacaklardır. Haftalık yapılan değerlendirmeler ile öğrencilerin gelişimi takip edilmektedir. Bu programda temel amaç öğrencilerin kelime bilgisini ve dil bilgisini düzenli kullanmalarını sağlamak ve konuşurken hem akıcılık kazanmasını hem de kendine güvenmesini sağlamaktır. Programlarda herhangi bir dil seviyesi aranmamaktadır.

İngilizce Becerileri

Bu alandaki dersler; öğrencilerin genel dil becerilini geliştirmesi için tasarlanmıştır. Burada kelime dağarcığının genişletilmesi, dil bilgisi kurallarının öğrenilmesi ve  hem konuşma hem de yazma esnasında hatayı minimuma indirmek amaçlanmaktadır.

Londra Keşifleri

CLIL methoduyla öğrencilerin Tarih, Coğrafya ve Bilim alanlarını kullanarak Londra’nın kendisini ,tarihini ve konumunu keşfetmesini amaçlayan bir programdır.

Londra Projesi

Bu programda öğrencilerin konuşma becerilerinin geliştirilmesi temel amaçtır. İngiltere’nin başkenti olan Londra’da karşılaşacağı küçük şeyleri kendi projesine dönüştüreceklerdir. Bu bir şarkı, gazete, makale ya da araştırma şeklinde olabilir.

English For the Future (Capital)

English For the Future Programı 13- 17 yaş aralığında öğrencilere sunulmaktadır. Bu program haftada 20 saatlik dersler şeklinde Gelecek İçin İngilizce, Geleceğe Yönelik Düşünme ve Geleceğin Projeleri alanlarında tamamen gelecek odaklı, küresel zorlukları tartışan ve dünyamızı iyi bir hale dönüştürmek için harekete geçmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Küresel sorunları odağına alan  İngilizce dersleri ile öğrenciler dil yeterliliklerini geliştirir. Öğrenciler programda hem konuşmaları dinleyip hem de hazırlayarak, sunum becerilerini geliştirirek küresel sorunlarla ilgili kelime dağarcıklarını genişletme imkanı da bulmaktadır. İngilizce seviyelerinin A2 ve üzeri olması beklenmektedir.

Gelecek İçin İngilizce

Haftada 10 saat aldıkları eğitimler ile öğrenciler İngilizce yetkinliklerini günümüzde karşılaştığımız global problemlere odaklanarak dil alanında 4 temel beceri etrafında geliştirirler. Programın parçası olarak öğrenciler Ted Talks konuşmaları izleyerek kendi konuşmalarını sürdürebilirlik ve global konular  ile ilgili alanlarda hazırlayıp kelime dağarcıklarını genişletebilirler.

Geleceğe Yönelik Düşünme

Haftada 5.5 saat aldıkları bu program öğrencileri ‘Gelecek için Cuma’ isimli iki sınıf arasında gerçekleşecek olan münazaralara hazırlamaktadır. Bu program eleştirel düşünce ve internet araştırmaları ile ilgili uygulamalı workshoplar barındırmaktadır. Öğrenciler Birleşmiş Milletler’in sürdürebilir gelecek hedefleriyle ilgili yeterli bilgiye ulaşıp, analiz edip çözüm üretebilecek kadar konulara aşina olacaklardır.

Geleceğin Projeleri

Haftada 4.5 saat olan bu programda öğrenciler 2030 yılında açlığı ve yoksulluğu bitirme, gezegeni koruma, barışı sağlama ve sürdürme, cinsiyet eşitliği sağlama, kadın ve kız çocuklarını güçlendirme alanlarında araştırma yapıp tartışmalara katılacaklardır. Buldukları bilgiler ışığında sonuçlarını bir blogda yazı olarak paylaşabilecek ya da sergileyebileceklerdir. Bu program öğrencilerin sadece konuşma alanında gelişmesini sağlamaktan ziyade sosyal ve kişisel gelişimlerini sağlamayı da amaçlamaktadır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

AKADEMİLER

Modern Dans, Aşçılık, Fotoğrafçılık, Golf, Binicilik, Tenis,

English for the Future (Capital): Yazma Becerileri, Topluluk Önünde Konuşma Yapma

GEZİLER

Eğitim programına eşlik edecek Londra temalı geziler, öğrencilerin şehri daha yakından tanıması için planlanmıştır. Öğrenciler birçok önemli mekan ve yapıyı keşfetmenin yanında eğlenmek için golf, plaj voleybolu, dağcılık gibi birçok etkinliğe de bu gezilerde katılma şansı yakalarlar. Oxford, Cambridge gibi üniversiteleri ziyaret edip Londra’nın en bilindik güzellikleri olan Buckingham Sarayı, Big Ban, London Eye ve Thames Nehri’ni ziyaret edebilirler.

EK BİLGİLER

TARİH:

07-13 Temmuz 2024

14-20 Temmuz 2024

21-27 Temmuz 2024

28 Temmuz – 3 Ağustos 2024

4-10 Ağustos 2024

11-17 Ağustos 2024

DERS SAATLERİ:  20 ders saati İngilizce

KONAKLAMA: Yurt (1-3 kişilik oda)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

10-13 Yaş

13-17 Yaş

SÜRE

Minimum 2 hafta

EĞİTİM

19.5 saat

20 saat

KONAKLAMA

Yurt

(1-3 kişilik)

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Londra

KAMPÜS

Royal Russell School

KONUM

Londra 30 dakika

Gatwick Havaalanı (LGW) 33 dakika