Geri

Coding and Robotics | BEDE’S Summer School

BEDE’S Dicker Yaz Okulu, hektarlar üzerine kurulmuş yemyeşil kampüsü ile gerçek bir İngiliz yatılı okul tecrübesini vadeder. Eğitim, BEDE’S yaz okulunun en etkileyici kampüsü olan Dicker Senior School’da sunulur. Çarpıcı pastoral dokusu, zengin spor ve sanat olanakları ve 5’e 1 görevli-öğrenci yapısı ile öne çıkan mükemmel merkez ödüllü BEDE’S Summer School yüksek kalitede eğitime vurgu yapar.

Bede’s Dicker eğitim programı; hem genç, hem de yaşı daha büyük öğrencilere aynı ölçüde hitap etmektedir. Öğrenciler aidiyet duygusu, sorumluluk bilinci ve kültürel farklılıklardan doğacak kazanımları hedefleyen yurt evi (boarding house) uygulaması çerçevesinde büyük bir malikanede odasını başka bir milletten bir öğrenci ile paylaşmaktadır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Temel olarak, içeriğinde 20 saatlik eğitim programını kapsamaktadır.  Sınıflar maksimum 14 kişiliktir ve her 5 öğrenciye 1 yardımcı düşmektedir. Bu program öğrencilere kodlama, elektronik ve robotik alanlarında bakış açısı kazandırmak için tasarlanmıştır. Öğrenciler başlangıç seviyesinde Phyton kullanımını, mikroişlemcilerin ne işe yaradığını ve robot yapmayı öğrenmektedirler. 15 yıllık çalışmaya sahip olan Dr. C’s Electro Labs Ltd’ den Dr. Darragh Corvan (PhD) ‘dan eğitim almaktadırlar. Öğrencilerin kullanacakları teknolojik aletler okul tarafından sağlanmaktadır ve bu program Matematik, Teknoloji Bilimleri alanlarına ilgi duyan öğrenciler için eşsiz bir deneyim imkanı sunmaktadırlar. İngilizce eğitimiyle beraber öğrenciler haftalık 20 saatlik atölyelere katılmaktadırlar.

GEZİLER

Coding & Robotics Dicker programının içeriğinde  Çarşamba günleri yarım gün Cumartesi ve Pazar günleri ise tam gün olarak geziler planlanmıştır. Cumartesi günleri düzenlenen tam gün geziler temalı olup, 2 farklı seçenekler halinde sunulmaktadır. Öğrenciler proje derslerinde tam gün gezilerle paralel olarak çalışma ve hazırlık yapmaktadırlar.

EK BİLGİLER

TARİH:  14 – 20 Temmuz 2024

DERS SAATLERİ:  20 saat

KONAKLAMA: Yurt (1-4 kişilik oda ve  paylaşımlı banyo)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

12-17

SÜRE

1 hafta

EĞİTİM

20 saat

KONAKLAMA

Yurt

(1-4 kişilik)

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Dicker

KAMPÜS

Bede’s Summer School Dicker Campus

KONUM

Londra 1 saat 30 dakika
Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 20 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 30 dakika