Geri

SBC Summer Courses | Headington College Yaz Okulu

Oxford’a yürüme mesafesinde ve yeşillerle bezenmiş Headington kampüsünde öğrenciler seçtikleri alanlarda 15 saatlik eğitim alırlar. Bu alanlar; Akademik Keşif, Geleceğin Doktorları, Genel İngilizce, Global Dünya Liderleri’dir. Programın sonunda ‘time to shine’ adlı sunumla dersler bitirilir. Sınıf dışı aktiviteler gençler için özel olarak hazırlanmıştır. Bu aktiviteler öğrencilerin bir yandan dünyanın çeşitli yerlerinden arkadaşlar edinmesini sağlarken diğer yandan da Oxford’u beraber keşfetmelerine yardımcı olur.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Headington College ders programı 13-16 yaşında İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrencilere özel olarak hazırlanmıştır. Maksimum 15 kişilik sınıflarda haftalık 15 saat Akademik İngilizce dersi gördükten sonra ‘Time to Shine’ isimli sunumlarıyla programlarını tamamlarlar. Öğrenciler sunum yaparak hem İngilizcelerini ne kadar geliştirdiklerini gösterirken hem de sunum yapma becerilerini geliştirirler. Tüm sınıflar maksimum 15 kişilik bir kapasiteye sahip ve çok ulusludur. Öğrenciler bir yandan İngilizcelerini geliştirirken diğer yandan General English, Future Global Leaders, Future Doctors, Future Engineers, Future Business Leaders programlarına katılım sağlayabilirler. Minimum B1 seviyesinde İngilizce seviyesi aranmaktadır. Program bitiminde katılım sertifikası ve değerlendirme raporu almaktadırlar.

General English

Bu program öğrencilere İngilizce eğitimin temel motiflerini öğretirken bir yandan da bulunduğu atmosfer ve okul ile onları tarihsel alanda da besleyecek bir programdır. Temelde kelime bilgisi, dilbisi, okuma ve yazma alanlarında öğrencilerin becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. 2-3 ya da 4 haftalık seçenekleryle geniş tarih aralığında sunulmaktadır. Asıl amaç; öğrencilerin  İngilizce’yi günlük yaşamın sıradan bir parçası olarak kullanacak özgüveni aşılamaktır.

Future Global Leaders

Özellikle iş ve siyaset alanlarında İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için düzenlenen bir programdır. Bu programda en az B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gereklidir.Her oturumda öğrenciler, fiziksel, entelektüel, sanatsal veya STEM tabanlı bir sorunu çözmek için bireysel veya takımlar halinde çalışırlar. Küresel Genç Liderler; 21. yüzyılda liderlik için gerekli olan yansıtıcı becerileri, öz farkındalığı ve öz güveni güçlendirmek için tasarlanmış,  öz değerlendirmenin önemli bir bileşenini geliştirir.

Future Doctors

Geleceğin Doktorları öğrencilere doktor, diş hekimi, spor bilimi uzmanı ve sağlık uzmanı olmak için gereken teori ve pratik becerileri içeren bir programdır. 13-16 yaş arası öğrenciler için tasarlanan bu program, öğrencilere tıp alanında gelecekteki kariyerlerine doğru ilk adımlarını atmalarını sağlar. Geleceğin Doktorları programı, öğrencileri Tıp eğitimiyle ilgili temel hususlar hakkında bilgilendirir, örneğin: patolojiler nelerdir ve nasıl tedavi edilirler; acil durumlarda ilaç nasıl uygulanır; hastaların tedavisinde ne gibi etik düşünceler vardır; ve üniversite düzeyinde Tıp okumak için öğrencilerin yapması gerekenler nelerdir şeklindedir. Geleceğin Doktoru programının bir parçası olarak, tüm öğrenciler eksiksiz bir ilk yardım eğitim kursunu tamamlayacaktır. Geleceğin doktorları için tasarlanan yenilikçi ve ileri görüşlü Geleceğin Doktorları programı, öğrencilerin hem teoriyi öğrenmelerini hem de doktor olmak için gereken pratik becerileri geliştirmeye başlamalarını sağlar. Bu kurs, bağımsız öğrenme, eleştirel düşünme ve bilimsel yazma dahil olmak üzere, tıp dünyası hakkındaki bilgileri program boyunca temel akademik beceri ve yeterliliklerle bütünleştirir.

Future Engineers

Bu programda öğrenciler çeşitli mühendislik alanlarıyla ilgili söyleşi tarzında seminerlere katılabilmektedir. Bu alanlar; Kimya mühendisliği, İnşaat mühendisliği, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği ve çevre mühendisliğidir. Uygulamalı proje dersleriyle öğrenciler bu alanlarda kullanabilecekleri kazanımlarını hem bilimsel hem de matematiksel olarak geliştirebilir. Mühendislik alanlarında teorik ve uygulamalı eğitim almak isteyen öğrenciler bu programı tercih edebilir. Öğrencilere verilen yarışma projeleriyle sınıf arkadaşlarına sunum yapmadan önce teorik araştırma yapıp projelerini geliştirmeleri istenmektedir.

Future Business Leaders

Geleceğin Yöneticileri programı iş ve ekonomi dünyasına fazlasıyla ilgisi olan ve kendine güvenen öğrenciler tarafından tercih edilebilecek bir programdır. Her derste öğrenciler iş alanında kendini geliştirirken İngilizce becererileri de geliştirme imkanına da sahiptir. Finans, pazarlama, markalaştırma ve pazar araştırması gibi İş dünyasının yapıtaşları olan alanlarda pek çok akademisyenden eğitim alma imkanına sahip olucaklardır. Takım çalışmaları ve etkili projelerle başarılı iş planı modellerini analiz etmeden tutun, kendi iş stratejisini geliştirip uygulama gibi imkanlara da sahip olmaktadırlar.

GEZİLER

2 hafta boyunca, öğrenciler İngiltere’nin ünlü turistik şehirlerine veya destinasyonlarına üç geziye çıkarlar. Özel personel ekibi öğrencilere eşlik eder ve öğrencilerin gezilerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için bir dizi aktivite planlar. Bu yaz gezi yerleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra ve dünyanın en ünlü üniversite şehirlerinden biri olan Oxford yer almaktadır.

EK BİLGİLER

TARİH: 15 Temmuz- 19 Ağustos 2024

Genel İngilizce: 2 hafta

15 – 29 Temmuz 2024

29 Temmuz- 12 Ağustos 2024

5 Ağustos – 19 Ağustos 2024

3 hafta

15 Temmuz – 5 Ağustos 2024

29 Temmuz – 19 Ağustos 2024

4 hafta 

15 Temmuz – 12 Ağustos 2024

Future Programları: 2 hafta

15 – 29 Temmuz 2024

29 Temmuz- 12 Ağustos 2024

DERS SAATLERİ:  15 ders saati İngilizce

KONAKLAMA: Yurt (tek kişilik odada paylaşımlı banyo)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-16

SÜRE

2-3-4 hafta

EĞİTİM

15 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Birleşik Krallık

ŞEHİR

Headington, Oxford

KAMPÜS

Headington School

KONUM

Londra 1 saat 30 dakika