Geri

SBC Summer Courses | Headington College Yaz Okulu

Oxford’a yürüme mesafesinde ve yeşillerle bezenmiş Headington kampüsünde öğrenciler seçtikleri alanlarda 15 saatlik eğitim alırlar. Bu alanlar; Akademik Keşif, Geleceğin Doktorları, Genel İngilizce, Global Dünya Liderleri’dir. Programın sonunda ‘time to shine’ adlı sunumla dersler bitirilir. Sınıf dışı aktiviteler gençler için özel olarak hazırlanmıştır. Bu aktiviteler öğrencilerin bir yandan dünyanın çeşitli yerlerinden arkadaşlar edinmesini sağlarken diğer yandan da Oxford’u beraber keşfetmelerine yardımcı olur. Öğrenciler bu programda Londra gezisine sahiptir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Headington College ders programı 13-16 yaşında İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrencilere özel olarak hazırlanmıştır. Maksimum 15 kişilik sınıflarda haftalık 15 saat Akademik İngilizce dersi gördükten sonra ‘Time to Shine’ isimli sunumlarıyla programlarını tamamlarlar. Öğrenciler sunum yaparak hem İngilizcelerini ne kadar geliştirdiklerini gösterirken hem de sunum yapma becerilerini geliştirirler. Tüm sınıflar maksimum 15 kişilik bir kapasiteye sahip ve çok ulusludur. Öğrenciler bir yandan İngilizcelerini geliştirirken diğer yandan Future Doctors, Academic Discovery, Global Young Leaders programlarına katılım sağlayabilirler.

Academic Discovery

Kurs süresince öğrenciler, İngiliz Edebiyatı, Tarih, Yaratıcı Yazarlık, Bilim ve Coğrafya konularını inceleyerek dil yeterliliklerini geliştireceklerdir. Bu program, güncel bilimsel tartışmalardan ünlü edebiyat eserlerine kadar çeşitli materyallerden yararlanır ve sınıf tartışmaları, münazaralar, farklı etkinlikler aracılığıyla sözlü etkileşime odaklanır. Programın amacı; İngilizce yeterliliği, iletişim, sunum ve araştırma becerilerini geliştirmektir. Programa katılım için en az B2 seviyesinde İngilizce bilgisi gereklidir.

 

Global Young Leaders

Özellikle iş ve siyaset alanlarında İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için düzenlenen bir programdır. Öğrenciler günde 90 dakikalık iki ders alarak 5 gün eğitim görürler. Bu programda en az B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gereklidir.Her oturumda öğrenciler, fiziksel, entelektüel, sanatsal veya STEM tabanlı bir sorunu çözmek için bireysel veya takımlar halinde çalışırlar. Küresel Genç Liderler; 21. yüzyılda liderlik için gerekli olan yansıtıcı becerileri, öz farkındalığı ve öz güveni güçlendirmek için tasarlanmış,  öz değerlendirmenin önemli bir bileşenini geliştirir. Örnek Global Genç Liderler; mühendislik zorlukları, yaratıcı atölye çalışmaları ve açık hava ekip oluşturma görevlerini içerir.

 

Future Doctors

Geleceğin Doktorları öğrencilere doktor, diş hekimi, spor bilimi ve sağlık uzmanı olmak için gereken teori ve pratik becerileri içeren bir programdır. 13-16 yaş arası öğrenciler için tasarlanan bu program, öğrencilere tıp alanında gelecekteki kariyerlerine doğru ilk adımlarını atmalarını sağlar. Geleceğin Doktorları programı, öğrencileri Tıp eğitimiyle ilgili temel hususlar hakkında bilgilendirir, örneğin: patolojiler nelerdir ve nasıl tedavi edilirler; acil durumlarda ilaç nasıl uygulanır; hastaların tedavisinde ne gibi etik düşünceler vardır; ve üniversite düzeyinde Tıp okumak için öğrencilerin yapması gerekenler nelerdir şeklindedir. Geleceğin Doktoru programının bir parçası olarak, tüm öğrenciler eksiksiz bir ilk yardım eğitim kursunu tamamlayacaktır.Geleceğin doktorları için tasarlanan yenilikçi ve ileri görüşlü Geleceğin Doktorları programı, öğrencilerin hem teoriyi öğrenmelerini hem de doktor olmak için gereken pratik becerileri geliştirmeye başlamalarını sağlar. Bu kurs, bağımsız öğrenme, eleştirel düşünme ve bilimsel yazma dahil olmak üzere, tıp dünyası hakkındaki bilgileri program boyunca temel akademik beceri ve yeterliliklerle bütünleştirir. Öğrenciler, kaldıkları sürenin sonunda bir sertifika ve rapor almanın yanı sıra, tanınan bir İlk Yardım yeterliliği ile ayrılacaklardır.

GEZİLER

2 hafta boyunca, öğrenciler İngiltere’nin ünlü turistik şehirlerine veya destinasyonlarına üç geziye çıkarlar. Özel personel ekibi öğrencilere eşlik eder ve öğrencilerin gezilerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için bir dizi aktivite planlar. Bu yaz gezi yerleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra ve dünyanın en ünlü üniversite şehirlerinden biri olan Oxford yer almaktadır.

EK BİLGİLER

TARİH: 17 Temmuz- 21 Ağustos 2023

DERS SAATLERİ:  15 ders saati İngilizce

KONAKLAMA: Yurt (tek kişilik odada paylaşımlı banyo)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13-16

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

15 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Birleşik Krallık

ŞEHİR

Headington, Oxford

KAMPÜS

Headington School

KONUM

Londra 1 saat 30 dakika