Geri

SBC Summer Courses | Cambridge Summer School

Cambridge’de yaşamak ve okumak gerçekten ilham verici bir deneyimdir. Şehir, 1209’da kurulan Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmanın yanı sıra, en heyecan verici ve yenilikçi teknoloji start-up’larından bazılarına ev sahipliği yapmasıyla da dünyaca ünlüdür. Gelenek ve yeniliğin bu karışımı, onu dünyanın eğitim görmek için en heyecan verici yerlerinden biri yapar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Program,  gelecekteki kariyer beklentilerine fayda sağlamak için temel bilgi ve becerileri geliştirmek ve akademik çalışmaları mesleki deneyimlerle birleştirerek ilham vermek üzere tasarlanmıştır. Bir dizi ilgi çekici ve zorlu akademik seminer aracılığıyla kariyer hedefleri keşfedilebilir. Bu yolculuğunuzda sizi bilgilendirecek ve size rehberlik edecek sektör lideri profesyonellere doğrudan erişimin ek avantajı sağlayabilirsiniz. EtonX Çevrimiçi Bireysel Çalışma Kursu, Konaklama ve Tüm Yemekler, 25 Saat Eğitim, Akşam Programları, 2 Gezi (2 haftalık kurs başına)
Kurs Sonu Raporu ve Sertifikası programa dahildir. Ustalıkla geliştirilmiş program; seminerler, dersler ve grup uygulamaları yoluyla öğrencilerin ilgisini çekmeyi ve motive etmeyi amaçlar. Bu süre zarfında, iletişiminizi ve ekip çalışması yeteneğinizi güçlendirecek ilgi çekici, aktif tartışmalar ve proje çalışması yoluyla  bilgilerinizi sağlamlaştıracaksınız . Endüstri atölyeleri sırasında önde gelen profesyonellere erişim, seçtiğiniz kariyer yolunun daha derin bir şekilde anlaşılmasını sağlayacaktır. Cambridge’de yer alan programlar şu şekildedir; Tıp, Sosyal Bilimler, Mühendislik ve İşletme.

Tıp

Tıp kursumuzda öğrenciler, doktor olma ya da sağlık sektöründe çalışma yolculuğuna başlarken pratik beceriler, tıbbi bilgiler ve İngilizce dil becerilerini geliştireceklerdir. Ek olarak, öğrenciler üniversitede Tıp eğitimi almanın yanı sıra kurs sırasında İlk Yardım eğitimine katılma fırsatı sağlayacaklardır. Tıp teorisi ve pratiğinin ötesinde, öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerini ve halk sağlığındaki önemli konuları anlamalarını geliştirmek için Tıbbın rolüne daha geniş, etik bir bağlamda bakmalarını sağlayacaklardır.

TEMEL FAYDALAR
Hem teoride hem de pratikte temel Tıp konu alanları hakkındaki anlayışınızı geliştirme
Doktorların nasıl çalıştığını keşfedin ve SBC’nin endüstri deneyimi programı aracılığıyla Tıpta benzersiz, özgün ve pratik çalışma deneyimi kazanma.
İşbirliği, yaratıcılık, fikir üretme ve iletişim gibi üniversite ve ötesindeki yaşamınız için gereken temel akademik ve profesyonel becerileri geliştirme.

EN İYİ AKADEMİSYENLERDEN ÖĞRENİN
İnteraktif Tıp Seminerleri
Araştırma ve Sunum Proje Modülleri
Seminerler, Tıp çalışmalarının kalbinde yer alan temel konuları etkileşimli ve iletişimsel bir şekilde öğretmek için tasarlanmıştır. Nitelikli ve deneyimli Tıp eğitmenleri Histoloji, Biyokimya, Epidemiyoloji ve Patoloji gibi temel konularda size rehberlik edecektir. Tıp araştırma ve sunum modülünde, öğrencilerimiz Tıp araştırmalarındaki önemli konuları işbirliği içinde araştıracaklar.

SEKTÖR UZMANLARININ YANINDA ÇALIŞMAK
Bir eğitim hastanesinde aktif deneyim
Doktorlar ve doktorlardan rehberlik
Gerçek hayattaki tıbbi durumlara ilişkin iç görü
Bir eğitim hastanesine özel yerleştirme ile öğrenciler, öğrenci hastanelerinde gerçekleşen süreçleri deneyimleyeceklerdir. Hastane doktorları ve doktorlarının rehberliğinde Tıp öğrencileri, Tıp konusunun gerçek yaşamda nasıl uygulandığını görmek için paha biçilmez bir fırsat elde edecekler.

TIPTA GELECEĞE HAZIRLANIN
Güven ve uzmanlık oluşturmak için beceri kursları, öğrencilere üniversitede yaşam için gerekli olan pratik beceriler konusunda rehberlik eden, gelecekteki çalışmalara güvenle yaklaşmasını sağlamak için temel iletişim ve eleştirel düşünme becerilerini geliştiren pratik beceriler koçluğunu programa dahildir.

TIP PORTALI
SBC International, Tıp kurslarını sunmak için The Medic Portal ile ortaktır. Medic Portal, öğrencileri üniversitede Tıp eğitimi almaya yönlendiren küresel bir uzmandır ve Kraliyet Tıp Derneği’nin de resmi ortağıdır. Son 6 yılda, Medic Portal, geleceği olan sağlık görevlileri için en güncel ve güvenilir kaynağı sağlama konusunda rakipsiz bir okul ortakları ağı geliştirmiştir.

ÖRNEK PROGRAM İÇERİĞİ (2 hafta)

PAZARTESİ: Bağımsız araştırma yapın ve bulgularınızı epidemiyoloji alanında sunun.

SALI: Seçtiğiniz tıp alanında derinlemesine bir araştırma.

ÇARŞAMBA: Patoloji konusunda misafir öğretim üyesi tarafından üniversite tarzı bir konuşmaya katılın.

PERŞEMBE:Bağımsız öğrenmeye devam etmek için önde gelen bir dijital platform olan MediPortal’a giriş.

CUMA:Haftayı acil durum ve yoğun bakımla sonlandırmak için aktif, uygulamalı bir atölye çalışması.

CUMARTESİ:Manzaraları görmek ve şehri keşfetmek için Londra’ya bir üniversite gezisi.

PAZAR:Hafta sonu gezisinde Cambridge üniversitesini ve kolejlerini ziyaret edin.

PAZARTESİ: Tıbbın daha geniş bağlamını dikkate almak için tıp etiği üzerine resmi bir tartışma.

SALI: Bir eğitim hastanesinde özel bir Endüstri Deneyimi yerleşimi.

ÇARŞAMBA: Fizyopatoloji konusunda önde gelen bir uzmandan Misafir Konuşması.

PERŞEMBE: Kursta geliştirilen tıbbi bilgi ve becerilerinizi gösterin.

CUMA: Bir Bahçe Partisi ve Mezuniyet Yemeği ile kursunuzu gerçek üniversite tarzında sonlandırın.

GEZİLER

Eğitim içerikleri öğrencilerin bilim alanındaki keşif ve öğrenme isteklerini tatmin etmek amacıyla planlanmış olan Uzay Mekiği Merkezi (Challenger Center), Amerikan Bilim ve Teknoloji Müzesi (American Museum of Science and Technology ve Robot Bilimi Sergisi (Robotics Showcase) gibi çeşitli turlar ile desteklenmektedir.

Bilim odaklı gezilerin yanı sıra gezme ve görme, çevreyi tanıtma, ve güzel vakit geçirme odaklı pek çok aktivite ve geziler de eğitim programı içerisine dahil edilmiştir. İsteğe bağlı olarak gerçekleşecek olan alışveriş turları da programın kurgusunda yer almaktadır.

EK BİLGİLER

TARİH:  07 – 20 Temmuz 2024

21 Temmuz – 3 Ağustos 2024

04 – 17 Ağustos 2024

DERS SAATLERİ:  50 ders saati grup çalışması + 2 konuşmacı  + 2 Endüstriyel gezi

KONAKLAMA: Okul Yurdu

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-17

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

25 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Birleşik Krallık

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Cambridge College

KONUM