Geri

SBC Summer Courses | Eton College Yaz Okulu

Eton College İngiltere’nin en eski yatılı okullarından biridir ve 1440 yılında kurulmuştur. Sadece İngiltere’de değil dünya çapında üne sahip olan bu okuldan 20 dünya lideri, olimpiyat şampiyonu ve bilim insanı mezun olmuştur. Haftalık 20 saat eğitim verilmektedir ve öğrenciler temel olarak İşletme, Genel İngilizce, Matematik ve Stem olarak 4 alanda eğitim almaktadır. Öğrenciler bir yandan İngilizcelerini geliştirirken diğer yandan da Liderlik, Topluma Sesleniş, Etkin Düşünme alanlarında atölyelere katılmaktadırlar. Eton College Windsor’ yürüme mesafesinde bulunan bir okuldur, yakılığı dolayısıyla öğrenciler rahatlıkla Windsor kalesini gezebilmektedirler. Londra ve Oxford gezileri programda yer almaktadır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eton College İngiltere’nin en eski yatılı okullarından biridir ve ders programı 12-16 yaşında İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrencilere özel olarak hazırlanmıştır. Haftalık 20 saat İngilizce dersi gördükten sonra ‘Time to Shine’ isimli sunumlarıyla programlarını tamamlarlar. Öğrenciler sunum yaparak hem İngilizcelerini ne kadar geliştirdiklerini gösterirken hem de sunum yapma becerilerini geliştirirler. Tüm sınıflar maksimum 15 kişilik bir kapasiteye sahip ve çok ulusludur. Öğrenciler bir yandan İngilizcelerini geliştirirken diğer yandan da Liderlik, Topluma Sesleniş, Etkin Düşünme alanlarında atölyelere katılmaktadırlar. Eton College Windsor’ yürüme mesafesinde bulunan bir okuldur, yakılığı dolayısıyla öğrenciler rahatlıkla Windsor kalesini gezebilmektedirler. Londra ve Oxford gezileri programda yer almaktadır. Okulda toplam dört yaz okulu programı bulunmaktadır. Bunlar; İşletme, Genel İngilizce, Matematik ve Stem’dir. Belirtilen programlara katılım için öğrencilerin B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir.

İşletme

12-16 yaş aralığında tüm öğrencilerin katılabileceği bir programdır. Haftalık 40 saat akademik ders seçimli İngilizce eğitimi almaktadırlar. İki hafta olarak süresi  belirlenmiştir ve sınıflar maksimum 15 kişidir. Bu programdaki asıl amaç öğrencilerin İngilizce becerilerini geliştirmek, özgüvenli bir şekilde konuşmaları ve sunum yapmalarını sağlamak, iletişim, araştırma, etkin düşünme becerilerini geliştirmek ve işletme konseptlerini anlamaktır.

Genel İngilizce

12-16 yaş aralığında tüm öğrencilerin katılabileceği bir programdır. Haftalık 20 saat İngilizce eğitimiyle beraber öğrenciler okul içi ve dışı aktivitelere de katılmaktadırlar. İki ya da dört haftalık seçenekleri bulunmaktadır. Bu programdaki asıl amaç öğrencilerin İngilizce becerilerini geliştirmek, özgüvenli bir şekilde konuşmaları ve sunum yapmalarını sağlamak, iletişim ve araştırma becerilerini geliştirmektir. Time to Shine sunumları; tartışmalar, satış ve reklam promosyonu ve bir multi-medya sunumu dahil olmak üzere ortak proje çalışmalarını içerir. Öğrencilere projeleri yaratıcı ve bağımsız bir şekilde keşfetme özgürlüğü veren, onlara fikirlerini güvenle ve tutkuyla sunma fırsatı sağlayan destekleyici ve işbirliğine dayalı bir ortam sağlanmaktadır.

STEM

Eton College’da STEM, öğrencilere Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarını keşfederek İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri sağlar ve öğrencilere biyotıp, robotik ve teknoloji gibi alanlarda bu dört akademik disiplinin gerçek dünyadaki zorlukları çözmek için nasıl bir araya getirilebileceğini öğretir. 12-16 yaş aralığında tüm öğrencilerin katılabileceği bir programdır. Haftalık 40 saat akademik ders seçimli İngilizce eğitimi almaktadırlar. İki hafta olarak süresi  belirlenmiştir ve sınıflar maksimum 15 kişidir.

Matematik

Matematiğin var olabilecek her olasılığın çalışması olduğu söylenir. Bu nedenle Matematik, hem mesleki hem de akademik alanlarda geniş bir uygulama imkanına sahip bir konudur. Matematik çalışmaları sayesinde öğrenciler, yalnızca Matematikte gelecekteki çalışmalar için değil, aynı zamanda Doğa Bilimleri (yani Kimya, Fizik, Astronomi ve Biyoloji) ve ayrıca Biçimsel Bilimler (yani Mantık, İstatistik ve Robotik) için önemli bir bileşen olan konuya özgü dili öğreneceklerdir. Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri okumak için diğer birçok bilimsel konunun yanı sıra Matematik alanında da ileri düzeyde olmak şarttır. Haftalık 40 saat akademik ders seçimli İngilizce eğitimi almaktadırlar. İki hafta olarak süresi  belirlenmiştir ve sınıflar maksimum 15 kişidir. Minimumda Matematik bilgisi gereklidir. Eton X online programı eğitime dahildir. Doğa Bilimleri; Biçimsel Bilimler; Mühendislik; Bilgisayar Bilimleri alanlarında İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

GEZİLER

2 hafta boyunca, öğrenciler İngiltere’nin ünlü turistik şehirlerine veya destinasyonlarına üç geziye çıkarlar. Özel personel ekibi öğrencilere eşlik eder ve öğrencilerin gezilerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için bir dizi aktivite planlar. Bu yaz gezi yerleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra ve dünyanın en ünlü üniversite şehirlerinden biri olan Oxford yer almaktadır.

EK BİLGİLER

TARİH: 2 ve 4 hafta

8 Temmuz – 5 Ağustos 2024

DERS SAATLERİ:  20 saat İngilizce

KONAKLAMA: Eton College kız ve erkek yurdu olmak üzere kampüs içerisinde iki binada konaklama sağlamaktadır.  (tek kişilik odada paylaşımlı banyo)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

12-16

SÜRE

2 veya 4 hafta

EĞİTİM

20 – 40 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

Birleşik Krallık

ŞEHİR

Windsor, İngiltere

KAMPÜS

Eton College

KONUM

Londra’ya 39 dakika

Oxford’a 1 saat uzaklıkta