Geri

Oxbridge Geleneksel Cambridge Yaz Okulu

Geleneksel Cambridge; İngiltere, Cambridge Üniversite’sinin Jesus Koleji kampüsünde sunulmaktadır. 10, 11 ve 12’inci sınıfta eğitim alan B2 ve üzeri seviyede İngilizce yeterliliğine sahip öğrenciler programa katılabilirler.

Eğitim programını ilgi alanı doğrultusunda alacağı dersler ve workshoplar ile şekillendirmek isteyen katılımcılar için ideal bir eğitim programıdır. Her yıl, dünyanın her yerinden pek çok farklı alanda başarılı kadın ve erkek konuşmacılar davet edilmektedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Geleneksel Cambridge eğitim programı, içeriğinde Mimarlık, Suç Bilimi, İngiliz Edebiyatı, Fotoğraf Gazeteciliği ve Zooloji gibi 30 farklı alanda ders seçeneği sunmaktadır.

Dersler, Gates ve Marshall’dan bilim adamları ve Londra ve birçok farklı yerden yaratıcı profesyoneller; aktör/aktris, fotoğrafçı, film yapımcısı ve yazarlar tarafından verilmektedir. Geleneksel Cambridge eğitim programı kültürel gelişim, konuşmacı ziyaretleri, alan gezileri, aktivite ve spor programı ile şekillenen entelektüel yapısının yanı sıra eğlenceli içeriği ile ideal bir denge içerisinde sunulmaktadır. Öğrenciler aşağıda yer alan derslerden 1 ana bir de yan dal belirleyerek, ana dal için haftada 6 sabah dersi alırken yan dal için 3 öğleden sonra dersi almaktadır. Ana alan dersi sınıf dışında ödev, proje hazırlama ve sunma gibi sınıf dışı çalışma gerektirmektedir. Yan alan dersleri genellikle yeni bir alanda tanışma dersi olarak katılımcının daha önce almadığı bir alandan seçilmektedir.

GEZİLER

Eğitim programı içeriğinde çeşitli gezileri barındırmaktadır. 4 hafta boyunca Canterbury ve Londra’ya geziler düzenlenir. Kampüsün Cambridge şehir merkezinde yer alması ayrıca şehri keşfetme imkanı da sunmaktadır. Eğitim program bitiminde 6 gün süreli Paris seyahati isteğe bağlı olarak eklenebilmektedir.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 07 – 20 Temmuz 2024

GEZİLER: Her hafta 2 tam gün gezi

YAŞ

16-18

SÜRE

 4 hafta

EĞİTİM

27 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Cambridge University, Jesus College

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 2 saat 22 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 30 dakika