Internet Sitesi Kodlama Dünyasına Giriş @ORA

Internet Sitesi Kodlama Dünyasına Giriş adlı eğitim programı mükemmellik ödülü almış Oxford Royale Academy tarafından sunulur. Maksimum 10 kişilik sınıflarda, haftada 20 saat eğitim alan öğrenciler, bilgisayar programcılığı, web tasarımı ve gelişimi konusunda temel bilgiler edinerek internet sitesi tasarlamayı öğrenirler. Internet Sitesi Kodlama Dünyasına Giriş, öğrencilerin gerçek ve aktif bir internet sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyacakları tüm temel araç ve becerileri onlara aktaran giriş niteliğinde bir eğitim programıdır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim programı, herhangi bir internet sayfasının omurgasını oluşturan bir programlama dili olan Hyper Text Mark-up Language (HTML) eğitimine odaklanır. Internet sitelerinin tarzlarını ve görünümlerini oluşturan Cascading Style Sheets (CSS) ve web sayfalarına işlevsellik ve etkileşim eklemek için kullanılan bir kodlama dili olan Javascript araçlarını da kullanmayı öğrenen öğrenciler modern bir internet sitesi tasarlamak ve geliştirmek için gerekli donanıma sahip olurlar.

İşlenen konular

BİLİŞİM
Bilgisayar bilimleri ve bilgi teknolojileri alanlarında konulara genel bir bakış. Çeşitli web programlama dillerinin ve teknolojilerinin uygunluğu.

HTML5
Bir web sitesinin yapısını HTML5 kullanarak uygulayabilme. Farklı HTML5 etiketlerinin ve ne zaman kullanıldıklarının anlaşılması.

CSS
Bir web sitesini biçimlendirme becerisi. CSS kurallarını anlama. Duyarlı çerçeveleri kullanarak bir web sitesinin görsel görünümünü planlama.

JAVASCRIPT
Verileri manipüle etmek ve basit problemleri çözmek için doğru Javascript programlarını yazabilme. Hem kendi hem de başkalarının kodunu belgeleme, test etme ve hata ayıklama.

Öğrencilere en iyi uygulamalar tanıtılır ve öğretilen dillerin prensiplerine hakim olan öğrenciler web sitesi tasarımı ve geliştirmesinde ön plana çıkan yeni bilgi ve beceriler geliştirirler. Eğitim programı sonunda, işlevsel bir web sitesi geliştiren öğrenciler kodlama dünyasına sağlam bir giriş yapmış olurlar. Teknoloji konularında daha uzun soluklu bir eğitim almak isteyen öğrenciler Bilgisayar Bilimleri veya Robot Bilimi Dünyasına Giriş eğitim programlarına da katılarak Oxford Üniversitesi’nde daha uzun süreli eğitim alabilirler.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 07 Temmuz – 20 Temmuz 2020 (St Hugh’s College, Oxford)
21 Temmuz – 03 Ağustos 2020 (St Hugh’s College, Oxford)
04 Ağustos – 17 Ağustos 2020 (St Hugh’s College, Oxford)

SEVİYE: Öğrencilerden akıcı İngilizce konuşmaları beklenir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

13 – 15

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

20 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Oxford

KAMPÜS

Oxford Üniversitesi (St Hugh’s College)

KONUM

Stansted Havalanı (STN) 1 saat 45 dakika
Heathrow Airport (LHR) 55 dakika
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 30 dakika