Geri

BEDE’s Legat Modern Dans ve Bale Okulu

Legat Modern Dans ve Bale Okulu (The Legat School of Contemporary Dance and Ballet) İngiltere’nin ilk yatılı dans okulu olarak bilinmektedir. 2 haftalık bu özel eğitim programı, BEDE’S Senior School’un ev sahipliğini yaptığı Dicker kampüsünde sunulmaktadır. Legat Modern Dans ve Bale Okulu; dansın hem teorik hem de artistik doğasının bir arada öğretilmesi gerektiği inancı ile geleceğin yaratıcı liderlerini yetiştirmeyi amaçlar.

BEDE’S Yaz Okulu benimsemiş oldukları eğitim felsefesi doğrultusunda, öğrencilerde entelektüel merak uyandırmayı ve öğrencilerin profesyonel bakış açılarını besleyip, geliştirerek onları gelecek kariyerlerine hazırlamayı hedeflemektedir. Okulun temel misyonu BEDE’S in yüksek akademik standartlarına uygun olan dans eğitimini sağlamaktır. Legat Modern Dans ve Bale Okulu’nu hem yaratıcı öğrenme anlamında hem de gelecek nesil dansçı, koreograf ve yaratıcı liderler yetiştirme hedefinde uluslararası platformda mükemmel bir merkez haline getirmektir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Dans eğitiminde; klasik bale, modern dans ve koreografi alanlarına odaklanarak,  Legat Modern Dans ve Bale Okulu yoğun dans eğitimi vermektedir. Program dans dünyasında isim yapmış, profesyonel Legat dans öğretmenleri tarafından yürütülmektedir. Öğrenciler dünyaca ünlü koreografi sanatçıları arasında yer alan London Contemporary Dance Theatre, Rambert Dance Company ve Scottish Bale dansçılarından olan Paul Liburd tarafından eğitim alma şansına sahip olacaklardır. Pek çok ödüle sahip olan Paul Liburd oldukça başarılı bir sanatçı olarak 2009 yılında MBE (Member of the British Empire) ödülüne layık görülmüştür.

Eğitim programı, içeriğinde ek workshoplar ve diğer dans türlerini de kapsayan çeşitli dersleri de barındırmaktadır. Haftada 16 saatlik klasik bale, modern dans, koreografi, kondisyon ve pilates gibi derslerden oluşan bir eğitim programının yanı sıra Dansçılar, English Plus öğrencileri ile beraber haftada 10 saatlik İngilizce Becerileri derslerinden oluşan programlarına da devam etmektedirler. Öğrencilerin A1 seviyesinden itibaren İngilizce seviyelerinin olması beklenmektedir. Tamamen başlangıç seviyesi kabul edilmemektedir. Öğrencilerin dans alanında belirli seviyede bilgileri olması gerekmektedir. Kurs içeriği aşağıdaki gibidir:

Duruş İyileştirme | Pilates

Öğrenciler kendi güçlerini, esnekliklerini, duruş şekli ve koordinasyonlarını geliştirmeyi öğrenmektedirler.

Klasik Bale

Odak noktaları Müzik Kabiliyeti, Hizalanma, Uzanma, Dolaşma ve Zıplama olarak belirlenmiş bir alandır.

Modernize

Birçok Modern Dans tekniğinin açıklanmasını içeren bir alandır.

Koreografi

Öğrenciler kendi rutinlerini oluştururken hangi kreatif araçlara ihtiyaç duyabileceklerini öğrenmektedir.

Cuma günleri öğrenciler hafta içi Klasik Bale ve Modern Dans alanında öğrendikleri yeni tekniklerle beraber izleyicilere bir dans gösterisi sergilemektedir. Bu performans öğrencilerin kurs boyunca yeni öğrendikleri koreografilerle beraber oluşturulmaktadır.

GEZİLER

Hafta sonu gezileri sayesinde öğrenciler ilgi çekici yerleri ziyaret ederler; bu geziler arasında kale, müze veya Londra Kulesi gibi popüler turistik yerler veya daha eğlenceli seçeneklerden olan alışveriş gezisi veya bir eğlence parkını ziyaret gibi etkinlikler yer almaktadır. Bu yoğun eğitim programının sonunda öğrenciler Dicker kampüsünde yer alan Miles Theatre’da muhteşem dans performanslarını seyircilerle paylaşma imkanı bulurlar.

EK BİLGİLER

TARİH:

7 – 20 Temmuz 2024

DERS SAATLERİ: 

16 saat Dans Eğitimi+ 10 saat İngilizce Eğitimi

KONAKLAMA:

Yurt (1-4 kişilik oda)

GEZİLER: 

Haftada  2 tam  + 1 yarım gün gezi

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

12-17

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

26 saat Eğitim

10 saat İngilizce Eğitimi

16 saat Dans Eğitimi

KONAKLAMA

Yurt

(1-4 kişilik)

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Dicker

KAMPÜS

BEDE’S Dicker

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 20 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 30 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.