Geri

Genç Cambridge Bilginleri Yaz Okulu

Genç Cambridge Bilginleri (Young Cambridge Scholars), İngiltere, Cambridge’de tarihi bir İngiliz okulu olan The Leys School’da eğitim alırlar. Program; akademik olarak başarılı olan, İngilizce seviyesi yüksek ve geleceğin en iyi üniversitelerinde eğitim almak isteyenler için tasarlanmıştır. Genç bilginlerin akademik konular üzerindeki anlama becerilerini geliştirme; yazma, okuma ve iletişim kurma yeteneğini daha üst seviyelere taşıma, sınav hazırlık tekniklerini geliştirme ve gelecekte üniversite eğitimi konusunda bilgi ve güven aşılama, programın temel hedefleri arasındadır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Genç bilginler, 2 hafta süreli programda, Cambridge Üniversitesi’nin en popüler alanları olan Matematik, İngiliz Edebiyatı, Bilim ve Sanat/Tasarım alanlarının her birinden 8 saatlik eğitim alırlar. Eğitim programının içeriğinde ayrıca 10 saatlik kompozisyon yazma, not alma ve kendini ifade etme konuları üzerine yoğunlaşan akademik İngilizce Becerileri dersleri yer alır.

Eğitim programının 12 saatlik diğer kısmı ise, Cambridge Üniversitesi eğitmenleri tarafından verilen seminerlerden oluşmaktadır. Eğitmenlerden alınan dersler; felsefe, hukuk, tarih ve İngiliz tarihi alanlarına odaklanır ve öğrencilerin sunulan konularla alakalı olarak bilgi ve perspektiflerini genişletmeyi hedefler. Ayrıca, öğrencilere IELTS sınavı, teknik ve sınav planlama konularını içeren bir eğitim verilmektedir.

GEZİLER

Genç bilginler, 2 hafta içerisinde 3 gün boyunca, yakın çevreyi tanıma, gezme/görme amaçlı olarak düzenlenen gezilere katılırlar. Planlanan geziler arasında Cambridge, Londra ve Norwich’e düzenlenen çeşitli turlar yer almaktadır.

EK BİLGİLER

TARİH: 2024 fiyatları güncellenecektir.

DERS SAATLERİ:  2 haftalık program toplam 54 saat eğitim içerir.
32 saat akademik İngilizce (Matematik, İngiliz Edebiyatı, Bilim ve Sanat/Tasarım konularında)
10 saat alan dersleri
12 saat Cambridge Üniversitesi eğitmenleri tarafından verilen seminerler

KONAKLAMA: Yurt (tek ya da çift kişilik odada paylaşımlı banyo)

GEZİLER: 2 hafta için 3 tam gün gezi
Cambridge (King’s College ve Fitzwilliam Museum)
Londra (Thames nehri ve çeşitli müzeler)
Norwich

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

14 – 17

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

54 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

The Leys School, Cambridge

KONUM

Cambridge 7 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 26 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.