Bilgisayar Bilimlerine Giriş @ORA

Oxford Royale Akademi tarafından sunulan Bilgisayar Bilimlerine Giriş eğitim programı, 13-15 yaş aralığındaki öğrencileri bilgisayar bilimlerinin büyüleyici disiplini ile tanıştırmak üzere tasarlanmıştır. Bu 2 hafta süreli interaktif bilim eğitim programında katılımcılar, okulda öğrendiklerinin ötesine geçerek gelecekte bilgisayar bilimleri sektöründe çalışmanın nasıl olabileceği konusunda fikir sahibi olurlar. Bu ayrıcalıklı eğitim ve kültür programına katılan öğrenciler en fazla 15 kişilik sınıflarda haftada 20 saat eğitim alırlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Bilgisayar eğitimi programına katılan öğrenciler kodlama ve programlamanın temelleri üzerine kurulu bu eğitim ile birlikte hızla gelişmekte olan bilgisayar bilimleri dünyasına hızlı bir giriş yaparlar. Eğitim programı, bilgisayar sistemlerinin hesaplama, analiz etme ve data sunma amaçlı kullanımına odaklanır. İçeriğinde teorik bilgiler barındıran eğitim programı aynı zamanda programlama dillerinin öğrenilmesi ve bir internet sitesi kurulumunu da öğretir. Teknik alanlardaki derslere ek olarak, ORA uzman öğretmenleri, sunumlar ve grup projeleri ile öğrencilerin liderlik, ekip çalışması ve sunum becerileri gibi farklı alanlardaki yeteneklerini de geliştirmelerine yardımcı olurlar.

Bilgisayar Dünyasına Giriş programına devam öğrenciler, üniversite başvuruları ile ilgilenen eğitmenlerden bilgi alıp onlarla başvuru süreci konusunda konuşarak önemli bir eğitim deneyimi yaşayabilirler. Öğrenciler, eğitim programında edindikleri pratik ve teknik becerilerin yanı sıra eğitim hayatlarında ve kariyerlerinde kullanabilecekleri farklı beceriler de geliştirirler. Diğer öğrencilerle birlikte bir ekip halinde çalışmak, etkili iletişim kurma ve mekânsal olarak düşünmeyi içeren bu tip beceriler öğrencilerin gelecek hayatlarında daha başarılı olmalarına yardımcı olacaktır.

Öğrenciler bir bilgisayar bilimcisinin sahip olması gereken becerilerin neler olduğuna dair fikir sahibi olurlar. Programlama dili, robot bilimi, kod yazma ve web tasarımı hakkında temel eğitim niteliğinde olan bu eğitim programının bitiminde öğrenciler bilgisayar bilimleri alanında pratik beceriler öğrenmiş olup bunları uygulama fırsatı bulacaklar. Bilişim hakkında temel kuramları öğrenen öğrenciler bilgisayar bilimleri konusunda kariyer fırsatlarını keşfederler.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 05 Temmuz – 18 Temmuz 2020 (St Hugh’s College, Oxford)
19 Temmuz – 01 Ağustos 2020 St Hugh’s College, Oxford)
02 Ağustos – 15 Ağustos 2020  (St Hugh’s College, Oxford)


SEVİYE:
 Öğrencilerden akıcı İngilizce konuşmaları beklenir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16 – 18

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

20 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Oxford

KAMPÜS

Oxford Üniversitesi (St Hugh’s)

KONUM

Stansted Havalanı (STN) 1 saat 45 dakika
Heathrow Airport (LHR) 55 dakika
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 30 dakika