EXPLO 360 @ Yale Üniversitesi

Yale Üniversitesi kampüsünde sunulan Explo 360o adlı eğitim programı, öğrencilerin tutkularını ve güçlü olduğu alanları keşfetmelerine yardımcı olmayı hedefler. Dünyada üzerindeki farklı insanlar ile iletişim halinde olan öğrenciler, kendi konumlarını belirleme ve kendilerini keşfetme fırsatına sahip olurlar. Tutkularını ve gerçek eğilimlerini keşfetme yolunda olan öğrenciler için idealdir. Öğrenciler, risk faktörünün olmadığı, destekleyici bir atmosferde yatkınlıkları ve başarı eğilimlerini keşfetme çabasına girerler. Bu eğitim programının sağladığı vizyon ile olabileceklerinin en iyisi olma yolunda, kendilerine güvenleri artar ve dünyada üzerindeki sınırsız fırsatların farkına varırlar.

Explo 360o öğrencileri sadece üniversiteye değil, fazlasına hazırlamayı amaçlar. Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde sunduğu akademik dersler ve destekleyici ortamı ile kişisel keşif için ortam hazırlar. Kendi ilgilendikleri alanlara yönelik olarak derslerini seçen öğrenciler eğitim programlarını istedikleri gibi şekillendirebilirler.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

İşletme, Hukuk, Dünya Meseleleri, Tasarım, Teknoloji, Sosyal Bilimler, Oyunculuk, Görsel Sanatlar, Bilim, Matematik ve Yazı Yazma alanlarında 70’ten fazla ders arasından seçim yapabilirler.

Eğitim içerikleri çeşitli workshoplarla desteklenmektedir. Workshop konuları İşletme ve Mantık, Küresel Sorunlar, Medya, Psikoloji, Sosyoloji, Kültür, Bilim ve Görsel Sanatlar konuları üzerinedir. Derslerin haricinde okul dışı aktiviteler de mevcuttur. Bunların arasında futbol, basketbol, sanat galerisi turu, sushi yapımı, salsa, yoga, felsefe kulübü gibi hem sanatsal hem de sportif aktiviteler yer alır.

GEZİLER

Her hafta sonu yakın çevrede yer alan sanat müzelerine, maçlara ve çeşitli eğlence merkezlerine yapılan gezilere yer verilmektedir. Bu gezilere ek olarak, Boston şehrine 1 gece konaklamalı olarak planlanmış bir gezi de programın içeriğine dahil edilmiştir. Boston’a düzenlenen gezi, Bostan şehrimdeki turistik yerlere turlar içerir. Bu turlar arasında New England Aquarium, Bunker Hill monument, Freedom Trail, tarihi Faneuil Hall ve Hard Rock Cafe gibi mekanlar yer alır.

EK BİLGİLER

TARİHLER: 23 Haziran – 13 Temmuz 2020
14 Temmuz – 03 Ağustos 2020

Princeton Review Sınav Hazırlık seçeneği ile SAT hazırlık dersleri mevcuttur.
SAT, PSAT veya ACT sınav stratejilerini ve çalışma becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için 3 haftalık Princeton Review dersleri sunulur. Sınav hazırlık programı, öğleden sonraki workshop saatlerinde sunulur. Princeton Review’a kayıt olmayı seçen öğrenciler EXPLO workshoplarına katılamazlar.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

New Haven, Connecticut

KAMPÜS

Yale University

KONUM

Logan Havaalanı (BOS) 2 saat 16 dakika