Geri

EXPLO Pre College & Career

Wellesley College kampüsünde sunulan Explo Pre College & Career eğitim programı, öğrencilerin tutkularını ve güçlü olduğu alanları keşfetmelerine yardımcı olmayı hedefler. Dünyanın her köşesinden farklı insanlar ile iletişim halinde olan öğrenciler, kendi konumlarını belirleme ve kendilerini keşfetme fırsatına sahip olurlar. Tutkularını ve gerçek eğilimlerini keşfetme yolunda olan öğrenciler için idealdir. Öğrenciler, risk faktörünün olmadığı, destekleyici bir atmosferde yatkınlıkları ve başarı eğilimlerini keşfetme çabasına girerler. Bu eğitim programının sağladığı vizyon ile olabileceklerinin en iyisi olma yolunda, kendilerine güvenleri artar ve dünyada üzerindeki sınırsız fırsatların farkına varırlar.

Explo öğrencileri sadece üniversiteye değil, fazlasına hazırlamayı amaçlar. Dünyanın en güzel kampüslerinden  birinde sunulan akademik dersler ve destekleyici ortamı ile kişisel keşif için ortam hazırlar. Kendi ilgilendikleri alanlara yönelik olarak derslerini seçen öğrenciler eğitim programlarını istedikleri gibi şekillendirebilirler.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim içeriği iki temel bölümden oluşur. Katılımcı öğrenciler belirledikleri alanlarında derinlemesine eğitim alırken, Kariyer Keşfi saatlerinde üniversite başvurularına doğru hazırlık, meslek tanıtımı ve pek çok farklı sektörden profesyonel konuşmacılarla bir araya gelme şansına sahip olurlar. Derslerin haricinde okul dışı aktiviteler de mevcuttur. Bunların arasında futbol, basketbol, sanat galerisi turu, sushi yapımı, salsa, yoga, felsefe kulübü gibi hem sanatsal hem de sportif aktiviteler yer alır. Öğrenciler aşağıdaki profesyonel alanlardan tercih yapabilmektedirler:

  • Artificial Intelligence + Machine Learning
  • Crime Scene Investigation + Forensic Science
  • Law + the American Court System
  • Surgical Interventions + Biomedical Engineering
  • Engineering
  • Medical Rotations
  • Entrepreneurship
  • Psychology + Neuroscience

GEZİLER

Her hafta sonu yakın çevrede yer alan sanat müzelerine, maçlara ve çeşitli eğlence merkezlerine yapılan gezilere yer verilmektedir. Bu gezilere ek olarak, Boston şehrine 1 gece konaklamalı olarak planlanmış bir gezi de programın içeriğine dahil edilmiştir. Boston’a düzenlenen gezi, Bostan şehrimdeki turistik yerlere turlar içerir. Bu turlar arasında New England Aquarium, Bunker Hill monument, Freedom Trail, tarihi Faneuil Hall ve Hard Rock Cafe gibi mekanlar yer alır.

EK BİLGİLER

TARİHLER:

30 Haziran – 19 Temmuz 2024

21 Temmuz – 9 Ağustos 2024

 

KONAKLAMA: Wellesley College

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

15-18

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Wellesley, United States

KAMPÜS

Wellesley College

KONUM

Logan Havaalanı (BOS) 1 saat 25 dakika