Oxford / Cambridge Akademik Yaz Okulu

İngiltere, Oxford/Cambridge Akademik yaz okulu programı, dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nin Magdalena College kampüsü veya Oxford Üniversitesi Brasenose College kampüsünde sunulmaktadır. Öğrenciler maksimum 6 kişilik sınıflarda, tutkulu ve donanımlı eğitmenler tarafından verilen, akademik olarak üniversite seviyesinde nitelendirilen 2 farklı ders alırlar.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Oxford / Cambridge eğitim programı, akademik olarak zorlayıcı kurgusundan dolayı, anadili İngilizce olan veya ileri seviyede İngilizce düzeyine sahip uluslararası öğrencileri kabul etmektedir.

Oxford / Cambridge Ortak Konular

Politika ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İş Yönetimi, Makro ve Mikro Ekonomi, Pazarlama ve Reklamcılık her iki kampüste de sunulan ortak ders konularıdır.

Oxford Ders Konuları

Sadece Oxford kampüsünde sunulanlar; İngiliz ve Avrupa Hukukuna Giriş, Psikoloji, Felsefenin Temelleri, Edebiyat Felsefesi, Fantastik Oxford Eserleri, Shakespeare Oyunları, Mimarlık, İmparatorluklar ve Devrimler, Film Çalışmaları ve Sanat Tarihi dersleridir.

Cambridge Ders Konuları

Cambridge kampüsünde ise Uluslararası Hukuka Giriş, Yaratıcı Yazarlık, Toplum ve Doğal Çevre, Klasik Uygarlıklar, Mühendislik Uygulamaları, Cambridge Yazar ve Şairleri, Dünya Fiziği, Medikal Biyoloji, Cebir ve Yüksek Matematik, Olasılıklar ve İstatistik dersleri sunulmaktadır.

Programa katılan öğrenciler, sunulan 26 farklı akademik alan arasından ilgi duydukları 2 alanda ders seçimi yaparlar ve 2 hafta süresince seçilen iki farklı alanda 20 saatlik dersler alırlar. Ayrıca program içeriğinde 2 hafta boyunca verilen 9 saatlik yaratıcı workshoplar barındırır. Müzakere, hitap etme ve liderlik konularında her hafta 1 interaktif sınıf etkinliği içeren program, seçime bağlı olarak SAT ya da IELTS hazırlık dersleri de sunar.

GEZİLER

Oxford/Cambridge Akademik yaz okulu programı, 2 hafta boyunca 3 tam gün ve 1 yarım gün gezi programı ile desteklenmektedir. Hafta içi öğleden sonraları ve akşamları spor ve kültürel aktiviteler içeren sosyal programlar mevcuttur.

Eğitim programı bitiminde gerçekleşen mezuniyet töreninde, öğrencilere detaylı kişisel performanslarının ayrıntısını içeren belgelerle birlikte katılım sertifikaları verilir.

2 haftalık programa katılan öğrenciler Oxford, Cambridge, Londra ve Brighton şehirlerini ziyaret etme imkanı bulurlar. Oxford şehrinde eğitim almayı tercih eden öğrenciler Bodleian Kütüphanesi, Ashmolean Müzesi, Harry Potter filminin çekildiği Christ Church Üniversitesi gibi yerleri görme imkanı bulurken, Cambridge şehrinde olanlar Fitzwilliam Müzesi, King’s College Kilisesi ya da Cam nehri kenarında yürüyüş gibi aktivitelere katılırlar.

EK BİLGİLER

SEVİYE:  Türkçe anadil veya ileri seviye İngilizce seviye koşulu

TARİHLER:
OXFORD – Brasenose College
27 Haziran – 10 Temmuz 2021 (2 hafta)
11 Temmuz – 24 Temmuz 2021 (2 hafta)
25 Temmuz – 07 Ağustos 2021 (2 hafta)

CAMBRIDGE – Magdalene College
04 Temmuz – 17 Temmuz 2021 (2 hafta)
18 Temmuz – 31 Temmuz 2021 (2 hafta)

DERS SAATLERİ:  2 yıllık program 20 saat eğitim, 9 saat çalıştay ve 1 adet interaktif ders kitabı.
İsteğe bağlı olarak SAT / IELTS hazırlık dersleri hazır.

GEZİLER:  2 hafta boyunca 3 tam + 1 yarım gün gezi

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR (CAMBRIDGE)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR (OXFORD)

YAŞ

16-19

SÜRE

2 veya 4 hafta

EĞİTİM

20 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

oxford-akademik

ÜLKE

İngiltere

ŞEHİR SEÇENEKLERİ

  1. Cambridge
  2. Oxford

KAMPÜS SEÇENEKLERİ

  1. Cambridge University, Magdalena College
  2. Oxford University, Brasenose College

KONUM (CAMBRIDGE)

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 30 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 20 dakika

KONUM (OXFORD)

Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 25 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 50 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.