Geri

Yelken + İngilizce Yaz Okulu

Yelken Yaz Okulu programı, İngiltere’nin en prestijli okullarından biri olarak kabul edilen Dover College’ın geniş hektarlara sahip kampüsünde sunulmaktadır. Dover College kampüsü, güzel doğasıyla, Dover Limanı’na yakın bir bölgede konumlanmıştır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim programı; içeriğinde 15 saatlik İngilizce dersleri ve haftada 9 saatten oluşan yelken derslerinin bir arada sunulduğu biçimde kurgulanmıştır. Hem İngilizcelerini geliştirmek hem de ilgi duydukları yelkencilik alanında kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerin beklentilerini karşılamak üzere tasarlanan olan bu eğitim programında yer alan yelken dersleri, Royal Yachting Association onaylı eğitmenler eşliğinde verilmektedir.

Eğitim programı sona erdiğinde öğrencilere RYA 1 ya da seviyelerine göre daha yüksek seviyede sertifika verilecektir. Yelken meraklıları; Dover Limanı’nda yelken dersleri alıp, temel denizcilik tekniklerini öğrenme fırsatı yakalarken, aynı zamanda İngilizcelerini geliştirme fırsatına sahip olacaklardır. Kullanılan yelkenlinin büyüklüğüne bağlı olarak eğitmen sayısı değişmektedir.

Ayrıca, eğitim programı içeriğinde, genelde akşamları düzenlenen, karaoke, temalı disko partileri, çeşitli oyunlar, sanatsal faaliyetler ve yetenek şovları gibi aktiviteleri de barındırmaktadır.

Planlanmış olan aktiviteler, yelken programına katılan öğrencileri, diğer programlara katılan uluslararası öğrencilerle bir araya getirip, onların eğlenceli vakit geçirerek, İngilizce konuşma ve iletişim kurma becerilerini arttırmayı hedeflemektedir.

GEZİLER

İngilizce dersleri ile yelken derslerinin paralel olarak sunulduğu bu eğitim programı; Londra, Bath , Stonehenge ve Brighton’daki birçok tarihi ve turistik merkeze ve şehre gezi programlarını da içermektedir.

EK BİLGİLER

TARİH: 2023 tarihleri belirlenecektir.

DERS SAATLERİ: Haftada 15 saat İngilizce + haftada 9 saat yelken dersi

GEZİLER: Her hafta 1 tam + 2 yarım gün gezi

Londra, Windsor, Brighton, Canterbury,Whitstable, Folkestone, Broadstairs,

Leed Castle or Ashford Outlet.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

12-16 (Grup olarak)

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

24 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Dover, İngiltere

KAMPÜS

Dover College

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 30 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.