Yelken + İngilizce Yaz Okulu

Yelken Yaz Okulu programı, 1885’te kurulmuş olan ve İngiltere’nin en prestijli yatılı özel okullarından biri olarak kabul edilen Roedean Academy’nin 40 hektarlık kampüsünde sunulmaktadır. Roedean Academy kampüsü, güzel doğasıyla, Brighton Limanı’na bakan bir tepede konumlanmış olup, şehir merkezine kısa bir otobüs mesafesinde yer almaktadır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Eğitim programı; içeriğinde 15 saatlik İngilizce dersleri ve haftada 4 gün, günde 2 saatten oluşan yelken derslerinin bir arada sunulduğu biçimde kurgulanmıştır. Hem İngilizcelerini geliştirmek hem de ilgi duydukları yelkencilik alanında kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerin beklentilerini karşılamak üzere tasarlanan olan bu eğitim programında yer alan yelken dersleri, Royal Yachting Association onaylı eğitmenler eşliğinde verilmektedir.

Eğitim programı sona erdiğinde öğrencilere RYA 1 ya da seviyelerine göre daha yüksek seviyede sertifika verilecektir. Yelken meraklıları; Hove Lagoon ve English Channel’da yelken dersleri alıp, temel denizcilik tekniklerini öğrenme fırsatı yakalarken, aynı zamanda İngilizcelerini geliştirme fırsatına sahip olacaklardır. Kullanılan yelkenlinin büyüklüğüne bağlı olaraktan 3 veya 5 öğrenciye 1 eğitmen düşmektedir.

Ayrıca, eğitim programı içeriğinde, genelde akşamları düzenlenen, karaoke, temalı disko partileri, çeşitli oyunlar, sanatsal faaliyetler ve yetenek şovları gibi aktiviteleri de barındırmaktadır.

Planlanmış olan aktiviteler, yelken programına katılan öğrencileri, diğer programlara katılan uluslararası öğrencilerle bir araya getirip, onların eğlenceli vakit geçirerek, İngilizce konuşma ve iletişim kurma becerilerini arttırmayı hedeflemektedir.

GEZİLER

İngilizce dersleri ile yelken derslerinin paralel olarak sunulduğu bu eğitim programı; Londra, Bath , Stonehenge ve Brighton’daki birçok tarihi ve turistik merkeze ve şehre gezi programlarını da içermektedir.

EK BİLGİLER

TARİH: 30 Haziran-11 Ağustos 2020

DERS SAATLERİ:  Haftada 15 saat İngilizce + her hafta 4 gün ve günde 2 saat yelken dersi

KONAKLAMA: Yurt (tek yada çift kişilik paylaşımlı banyolu odalarda)

EĞİTMEN ÖĞRENCİ ORANI 3:1

GEZİLER: Her hafta 1 tam + 1 yarım gün gezi

Londra, Bath, Stonehenge, Brighton

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

9-16

SÜRE

2 veya 3 hafta

EĞİTİM

23 saat eğitim

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Brighton

KAMPÜS

Roedean Academy

KONUM

Gatwick Havaalanı (LGW) 30 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.