Geri

Oxford Royale Akademi

Oxford Royal Akademi’nin misyonu; Oxford, Cambridge, St Andrews ve Imperial London’daki ödüllü yaz okulları ile dünyadaki en ayrıcalıklı yurtdışı eğitim deneyimlerini öğrencilerine sunmaktır. Her yıl, dünyanın her yerinden gelen öğrenciler, Oxford Royale Akademi’nin sunduğu ödüllü akademik ve kültürel zenginleştirme programlarına katılırlar. İngiltere’de İngilizce öğretimi için British Council tarafından akredite edilmiş olan akademi aynı zamanda 2 kez Queen’s Award ödülünü kazanmıştır.

Her yaz dünyanın her yerinden motivasyonu yüksek öğrenciler Oxford Royale Academy’nin ödüllü Yaz Okulları’na katılırlar. Katılımcılar, seçtikleri konuları detaylı bir şekilde keşfedip tartışırlar. 2018 yılında Oxford Royale Academy, İngiltere’nin en iyi 3 üniversitesinde (Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi ve Imperial College London) sunduğu yaz okulu programlarının yanı sıra İngiltere ve İskoçya’daki prestijli akademik merkezlerde de hizmet vermektedir.

Oxford Royale Akademinin öne çıkan özellikleri

1.Oxford Royale Academy öğrencileri; Oxford, Londra veya Cambridge’de bulunan en iyi İngiliz üniversitesinde konaklama ve eğitim alma imkanına sahip olurlar. Bu imkan onlara gerçek bir üniversite kampüsünü deneyimleme fırsatı verir.

2.İngiliz işletmelerinde de yüksek övgü alan Oxford Royale Akademi, 2012 ve 2016’da, mükemmelliklerinin kanıtı olarak “bir İngiliz şirketinde verilebilecek en yüksek onur” olan Queen’s Enterprise Ödülü‘ne hak kazanmıştır.

3.Öğrenciler, çoğu şu anda İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde çalışan donanımlı eğitmenlerden eğitim alırlar. Eğitmenler, öğrencilerin perspektiflerini geliştirmelerine ve akademik potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için yoğun çaba harcarlar.

4.Oxford Royale Akademi öğrencileri, dünyanın dört bir yanından gelen arkadaşlarıyla birlikte çalışma ve kültür alışverişinde bulunma imkanına sahip olurlar. Örneğin, 2017 yazında öğrenciler 135 farklı ülkeden gelmiştir. Eğitim programları, öğrencilerine dünyanın dört bir yanından arkadaş edinmek için olağanüstü bir fırsat sunar.

5.Heyecan verici eğitim programlarını içeriğinde barındıran Oxford Royale Akademi, öğrencilerin zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak için düzenlenen bir etkinlik takvimi ile birlikte özenle hazırlanmıştır. Bu etkinlikler, punting ve kroket gibi Oxford klasiklerini içerir.

Oxford Royale Akademi’de sunulan tüm eğitim programları, dünyanın en görkemli binalarından Warwick Kalesi ve Blenheim Sarayı gezisi veya Stonehenge turu gibi heyecan verici kültürel etkinlikleri içeriğinde barındırır.

08-12 Yaş Grubuna Sunulan Yaz Okulları

Akademik Keşif (8-10 yaş) / Academic Discovery for ages 8-10

Akademik Keşif programı, 8-10 yaşları arasındaki öğrenciler için tasarlanmış olup, İngiltere’nin en iyi yatılı okullarından biri olan St Mary’s Ascot’ta eğitim ortamı sağlar. Her hafta öğrenciler, kilit bir soruyu ayrıntılı olarak inceleyip, konu üzerindeki farklı perspektifleri incelerler.

Akademik Keşif Artı (11-12 yaş) / Academic Discovery Plus for ages 11-12

Öğrenciler her hafta öğleden sonra gerçekleşen atölye çalışmaları ile birlikte çeşitli sanat ve bilim konularında eğitim alırlar.

Scratch ile Kodlama (8-10 yaş) / Coding with Scratch for ages 8-10

Kodlama ile ilgilenen yaratıcı genç öğrenciler için ideal olan bu bir haftalık eğitim programında öğrenciler, yeni başlayanlar için mükemmel bir programlama dili olan Scratch’i kodlamayı öğrenirler. Scratch’i kullanarak, robotları kontrol ederler, çeşitli oyunlar kurarak kodlama dünyasına adım atarlar.

Scratch ile Kodlama (11-12 yaş) / Coding with Scratch for ages 11-12

Bu dinamik ders, öğrencilere eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde kodlama ve programlamanın temel prensiplerini tanıtmayı amaçlar. Öğrenciler kendi programlarını yazmayı ve böylece Sphero robot topunu kontrol etmeyi öğrenirler.

İş Keşfi Artı (11-12 yaş) / Business Discovery Plus 11-12

Bu bir haftalık eğitim programında bir iş problemi (business challenge) ile karşı karşıya bırakılan öğrenciler bir Dragon’s Den tarzı iş projesine başlamadan önce, iş başarısının ardındaki temel ilkeleri öğrenirler.

Gençler için İngilizce (8-10 yaş) / Junior English Programme for ages 8-10

Gençler için İngilizce, 8-10 yaş arasındaki öğrencilerin konuşma ve yazılı İngilizce dil becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

Gençler için İngilizce (11-12 yaş) / Junior English Programme for ages 11-12

Gençler için İngilizce, 11-12 yaş arasındaki öğrencilerin konuşma ve yazılı İngilizce dil becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

Oyun Tasarımı (8-10 yaş) / Game Creation for ages 8-10

Öğrencilerin kendi video oyunlarını tasarlamasına imkan tanıyan bu yaratıcı oyun kodlu yaz okulu, Construct 2 motorunu öğrencilere tanıtarak onlara oyun tasarımının kapılarını açar.

Oyun Tasarımı (11-12 yaş) / Game Creation for ages 11-12

Construct 2’yi kullanarak çeşitli oyunlar tasarlamayı öğrenen öğrenciler aynı zamanda animasyon, hareketler, ses ve özel efektler gibi konularda farklı beceriler elde ederler.

13-15 Yaş Grubuna Sunulan Yaz Okulları

Yeni Perspektifler / New Perspectives

Yeni Perspektifler, öğrencilere Cambridge veya Oxford Üniversitesi’nde bir üniversite ortamını tecrübe etmelerine imkan sağlar. Öğrenciler, her seansta kendi ilgi alanlarına göre farklı konular seçerek yeni şeyler öğrenirler.

Oxford Yazı İngilizce (13-15 yaş) / Oxford Summer English for 13-15 years

Oxford Yazı İngilizce, haftada 20 derslik (15 ders + 6 atölye saati) bir eğitimi kapsar. Bu program öğrencilere İngilizcelerini ilerletmeleri konusunda yardımcı olur ve iletişim becerilerini geliştirmeleri için onları motive eder.

Sinema Akademisi (13-15 yaş) / Film Academy for 13-15 years

13-15 yaşlarındaki öğreciler için tasarlanmış olan Sinema Akademisi, öğrencilere iki haftalık kapsamlı bir HD Dijital Video Prodüksiyon dersi sunar. İlk başta fikrin ortaya çıkışından final filmine kadar tüm video prodüksiyon süreçlerini öğrencilere tanıtır.

Bilgisayar Bilimlerine Giriş / Introduction to Computer Science

Bilgisayar Bilimlerine Giriş adlı eğitim programı, bilgisayar bilimlerine ilgi duyan öğrencilerin teknoloji ve kodlama dünyasına bir giriş yapmaları için tasarlanmıştır.

Mühendislik Dünyasına Giriş / Introduction to Engineering

Mühendislik Dünyasına Giriş programı, öğrencileri mühendisliğin büyüleyici disiplini ile tanıştırıp onların bir başlangıç ​​yapmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

İşletmeye giriş / Introduction to Enterprise

Girişimcilik ile ilgilenen öğrencilere ticari başarı yolunda atmaları gereken adımları tanıtmayı hedefler.

Hukuka Giriş / Introduction to Law

Hukuka Giriş, 13-15 yaşlarında, gelecekte hukuk konusunda kariyer düşünen öğrenciler için mükemmel bir programdır. Etkileşimli çalışmalar ve tartışmalar sayesinde öğrenciler disiplin içindeki farklı alanlar ile tanışırlar.

Liderliğe Giriş / Introduction to Leadership

Liderliğe Giriş, 13-15 yaş aralığındaki öğrencilere modern uluslararası toplumda başarılı bir lider olabilmek için gerekenler konusunda bilgi aktarımında bulunur.

Tıp dünyasına Giriş / Introduction to Medicine

Bu iki haftalık program, 13-15 yaş arası öğrencilerini Tıp dünyasının heyecan verici dünyası ile tanıştırır.

Mimarlığa Giriş / Introduction to Architecture

Mimarinin kuramsal ilkeleri ile tanışan öğrenciler, Avrupa mimarlık tarihi hakkında temel bilgiler edinirler. Öğrenciler, tasarım ilkeleri ve alan planlaması da dahil olmak üzere mimarinin sayısız yönünü keşfederler.

Moda ve Tekstil Dünyasına Giriş / Introduction to Fashion and Textile Design

Moda ve Tekstil tasarımı dünyası ile tanışmak isteyen öğrenciler moda sektörüne hızlı bir giriş yaparlar. İlginç tasarımları inceleyerek görsel bakış açılarını geliştiren öğrenciler kendi moda tasarımlarını yaratma imkanına sahip olurlar.

Robot Bilimi Dünyasına Giriş / Introduction to Robotics

Robotların dünyayı değiştireceğine inanılan bir zamanda bu devrimin bir parçası olmak isteyen öğrenciler robot biliminin gizemli dünyasının kapılarını aralarlar.

iOS Uygulama ve Geliştirme Dünyasına Giriş / Introduction to iOS App Development

Akıllı telefonlar ve uygulamaların hayatımızı değiştirdiği bugünlerde eğitim programına katılan öğrenciler Oxford Üniversitesi kampüsünde kendi iOS uygulamalarını geliştirmeyi öğrenirler.

Internet Sitesi Kodlamaya Giriş / Introduction to Website Coding

Dünyanın her başarılı organizasyonu kaliteli bir internet sitesine ihtiyaç duyar. Oxford Üniversitesi’nde sunulan eğitim programında öğrenciler internet sitesi kodlamayı öğrenirler.