Geri

Mühendislik Robot Bilimi ve Teknoloji Yaz Okulu

Robot bilimi, robotların dünyayı değiştireceğine inanılan bu zamanda devrimin bir parçası olmak isteyen, Bilim ve Teknoloji dünyasına giriş yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Oxford Royale Academy tarafından dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi kampüsünde sunulan eğitim programında öğrenciler geleceğin teknolojilerini tasarlarken Dogtooth gibi global firmalarla çalışma imkanına sahip olurlar. Maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim alan öğrencilere haftada 20 saat ders verilir. 170 farklı ulustan öğrenci ağırlayan Oxford Royal Akademi, 2 kez mükemmellik ödülü kazanmıştır. Çevresini tanımak için sensörlerini ve kodlarını kullanan aygıtlar olan robotları daha iyi tanıyan öğrenciler hem teorik hem de pratik açısından bir yandan robot biliminde bir yandan da mühendislikte donanımlı hale geleceklerdir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Robot Bilimi Yaz Okulu, Bilim & Teknoloji alanına ilgi duyan öğrencilere hem heyecan verici hem de aynı derecede önemli olan bir disiplinde pratik bilgi ve beceriler edinmelerine imkan tanıyan bir eğitim sağlar. Bununla beraber öğrenciler kapsamlı çalışmayla yarının çözümlerini geleceğe dönük bir şekilde tasarlayıp, gelişmiş robotik ve teknoloji alanlarında özel uygulamalarla çok çeşitli mühendislik disiplinlerini keşfedebilirler.

Katılımcılar ekip oluşturma, proje yönetimi, veri görselleştirme ve sunum becerilerini geliştirecek büyük bir meydan okuma için teknik bir yenilik tasarlar, geliştirir ve öneride bulunurlar.Zorlu tasarımlara mühendislik ilkelerinin nasıl uygulanacağını öğrenirler. Gelişmiş teknoloji, robotik ve mühendislikler hakkında öngörüye sahip olurlar. Bu iki haftalık hızlı tempolu ve etkinlik temelli eğitim programında, uzman öğretmenlerinin rehberliğinde robot ve mühendislik dünyasını keşfe çıkarlar.

EK BİLGİLER

TARİHLER

2 Temmuz – 16 Temmuz 2023

SEVİYE: Robot bilimi konusunda başlangıç ve orta seviyede olan öğrenciler  için uygundur. Öğrencilerden akıcı İngilizce konuşmaları beklenir.

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ 

16-18

SÜRE

2 hafta

EĞİTİM

20 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Oxford

KAMPÜS

Oxford Üniversitesi

KONUM

OXFORD
Stansted Havalanı (STN) 1 saat 45 dakika
Heathrow Airport (LHR) 55 dakika
Gatwick Airport (LGW) 1 saat 30 dakika