Geri

IB Diploma Yaz Okulu @Cambridge Üniversitesi

Cambridge Üniversitesi, Emmanuel Koleji’nde sunulan IB Diploma Yaz Okulu, 1991 yılından beri binlerce IB öğrencisine eğitim vermektedir. Öğrenciler, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilererle arkadaş olur ve dünyanın en ikonik üniversitelerinden birinde eğitim almanın tadını çıkarırlar. IB Diploma programının son yılına giren öğrenciler için tasarlanmış olan bu eğitim programına katılan öğrenciler harika bir yaz ve oldukça etkili bir akademik deneyim yaşarlar.

IB Diploma Yaz Okulu, IB diploması konusunda uzman olan, dünyadaki uluslararası okullardan gelen tecrübeli IBDP öğretmenleri tarafından öğretilir. Birçoğu aynı zamanda IBDP sınav uzmanıdır. Öğrenciler, seçtikleri konuda 17.5 saat sınıf içi eğitim alırlar. Kampüste özel tek kişilik odada konaklayan öğrenciler, düzenlenen etkinliklerle birlikte akademik programın yanı sıra bir de sosyal programa dahil olurlar.

IB Diploma Yaz Okulu’na katılmak öğrencilerin hayal ettikleri üniversitelere kabul almaları için gerekli notların sağlanmasında önemli rol oynar. Eğitim programı süresince öğrenciler üniversite seçimleriyle ilgili olarak danışmanlardan tavsiyeler alabilir ve İngiltere ve Amerika’daki en iyi üniversitelerin çoğunu çeken üniversiteler fuarlarına katılabilirler.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

IB Diploma Yaz Okulu’nda öğrenciler kendi programlarını bireysel tercihlerine göre tasarlarlar. Öğrenciler, ana haftalık dersleri ile birlikte artı 3 tane isteğe bağlı ekstra ders seçebilirler. İncelemek istedikleri konuları seçen öğrenciler, her bir IBDP konusunda bir hafta boyunca, sabah saatlerinde eğitim alırlar. Örneğin, 6 hafta boyunca yaz okuluna devam eden bir öğrenci 6 ana ders alabilir. Öğleden sonraları ekstra dersler ekleyebilirler ya da isteğe bağlı olarak Kişisel Kariyer Danışmanlığı hizmetinden faydalanıp üniversite fuarları ve tavsiye toplantıları gibi etkinliklere katılabilirler. Ayrıca, yine isteğe bağlı olarak hafta sonları düzenlenen günübirlik gezilere kayıt olabilirler.

Eğitim programının içeriği, tamamı deneyimli IB öğretmenleri olan bir akademik ekip tarafından hazırlanır. IB Diploma Yaz Okulu, öğrencilerin birinci sınıf materyaller ile, yeni beceriler, teknikler ve perspektif geliştirmelerine yardımcı olarak onların kendine olan güvenini geliştirir. Küçük sınıflarda sağlanan eğitimde öğrencilere en iyi notları almaları için sınav teknikleri ve ipuçları aktarılır.

EK BİLGİLER

TARİH:  30 Haziran – 02 Ağustos 2020

SEVİYE: En düşük orta düzeyde İngilizce seviyesi gerekmektedir. (Minimum Intermediate English level)

KAMPÜSTEN FOTOĞRAFLAR

YAŞ

16-18

SÜRE

6 haftaya kadar

EĞİTİM

Haftada 17,5 saat

KONAKLAMA

Yurt

ŞEHİR

Cambridge

KAMPÜS

Cambridge Üniversitesi, Emmanuel Koleji

KONUM

Stansted Havaalanı (STN) 51 dakika
Gatwick Havaalanı (LGW) 1 saat 50 dakika
Heathrow Havaalanı (LHR) 1 saat 45 dakika