Paris

L’Academie de Paris, Paris’in kalbinde eğitim veren en iyi özel okullardan biridir. Paris Akademik yaz okulu programı içeriğinde yaratıcı profesyoneller, aktör/aktris, fotoğrafçı, film yapımcısı ve yazarlar tarafından sunulan farklı ders seçeneklerini barındırmaktadır. Kültürel gelişim, konuşmacı ziyaretleri, alan gezileri, aktivite ve spor programı ile zenginleştirilmiş entelektüel yapısının yanı sıra eğlenceli içeriği ile ideal bir denge içerisindedir.

Toronto

1911 yılında kurulan Appleby’nin misyonu, genç erkek ve kadınların kişilik sahibi liderler olmalarına, yerel, ulusal ve uluslararası arenada topluluklarına katkı sağlamalarına ve bu toplulukların birer temsilcisi olmalarına olanak sağlamaktır. Günümüzde Appleby Koleji, dünyanın önde gelen bağımsız üniversite hazırlık okullarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Los Angeles

Akademik olarak üstün yetenekli ve yaratıcı öğrenciler için hazırlanan eğitim programların tamamı Amerika’nın farklı eyaletlerinde eğitim veren köklü üniversite kampüslerinde sunulmaktadır. İngiltere seçeneği de mevcuttur. Eğitim programlarına yatılı olarak ya da sadece gündüz katılım seçeneği ile iştirak etmek mümkündür. Kampüste …
Sörf sporu denilince akla şüphesiz Kaliforniya ve dünyanın en ikonik sörf şehirlerinden biri olan Orange County gelir. Eğitim programı içeriğinde yer alan sörf dersleri, Surf City USA olarak da bilinen, Amerika Birleşik Devletleri'nin sörf rekorlarının kırıldığı dünya şampiyonluk bölgesi, dalgalarıyla …

Sinema’ya ilgi duyan, kısa film çekmenin heyecan verici sürecini deneyimlemek isteyen öğrenciler için tasarlanmış olan bu program, Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde, Orange County’de yer alan Fullerton şehrinde sunulur. Eğitim programı, İngilizce dersleri ve sinemanın bir arada olduğu şekilde kurgulanmıştır. Sinema’ya ilgi duyan öğrenciler; hem İngilizcelerini geliştirme fırsatı bulurlar, hem de ilgi duydukları sinemaya olan bilgi birikimlerini arttırma fırsatını yakalarlar.

Amerika’nın Kaliforniya eyaletindeki Fullerton’da sunulan bilgisayar bilimleri ve İngilizce yaz okulu, İngilizcesini geliştirmek ve bilgisayar bilimleri dalında yeni keşifler yapma arzusunda olan öğrenciler için ideal bir programıdır. Kaliforniya State Üniversitesi’nin kampüsünde sunulan eğitim programına katılan öğrenciler; profesyonel eğitmenler tarafından eğitim alırlar.

Boston

Amerikan üniversitelerinde eğitim planlayan öğrencilerin Amerika’da yaşam, eğitim sistemi, üniversite kampüs yaşantısı gibi konularda önceden bilgi sahibi olması, geleceğini planlarken atacağı en önemli adımlardan biridir. Amerikan üniversitelerini keşif programı, katılımcılarına, ülke ve üniversite seçimi konusunda doğru karar verebilmeleri için gerekli bilgi ve tecrübeleri 3 haftalık bir eğitim programı ile aktarmayı hedeflemektedir.

TOEFL/SAT hazırlık yaz okulu, Amerika’nın Massachusetts eyaletinde yer alan Boston şehrindeki Fisher College kampüsünde sunulur. 1903 yılında kurulmuş olan Fisher College, Boston şehir merkezine yakındır. Uluslararası lise öğrencileri, bir Amerikan üniversitesine başvuru yaparken ihtiyaç duyulan bazı kriterler vardır. Öğrenciler; İngilizce’de akıcılık, standart sınavdan minimum puan almak ve ABD’nin yüksek öğretim sistemi hakkında bilgi sahibi olmak gibi zorlukların üstesinden gelebilmelidir.

Amerika’nın Boston şehrinde, Wellesley Kolej kampüsünde sunulan Yemek Pişirme Sanatı – Keşfederek Öğrenme eğitim programı öğrencilerine aşçılık konusunda kariyer keşfi imkanı sağlamaktadır. Eğitim programı; 8, 9 ve 10’uncu sınıf öğrencilerine açıktır ve profesyonel şefleri ve aşçılık tutkusuyla dolu öğrencileri bir araya getirir. Öğrenciler, sektördeki en iyi eğitmenler ve konuk şeflerin liderliği eşliğinde onları geleceğin şefleri olmaya hazırlayan pratik bilgiler öğrenirler.

Basketbol'a duyulan ilgi, Amerika'da 1800'lü yıllarda oynanmaya başladığından beri hızla büyümektedir.  Artan popülaritesiyle birlikte bir çok gencin tutkusu haline gelmiştir. Hızlı bir tempoya sahip olan  bu spor, uluslararası yıldızlardan Jeremy Lin ve Marc Gasol şovlarının yakalamış olduğu şöhretten de görüldüğü …

Akademik olarak üstün yetenekli ve yaratıcı öğrencilerin, kendileriyle aynı seviyede yaşıtlarıyla etkileşimde bulunabilecekleri, yüksek kalitede eğitim ve ihtiyaç duyulan sosyal ortamı sağlayan programlardır. Sahip oldukları özel becerileri mevcut eğitim sisteminde kullanma ve geliştirme şansını yakalayamayan öğrencilerin gerçek potansiyellerini maksimuma taşımayı hedefler.

New York

New York Üniversite Tecrübesi, Amerika’nın New York şehrinde yer alan, Columbia Üniversitesi Barnard Kolejde 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilere sunulan akademik içerikli bir yaz okulu programıdır.

San Francisco

Bilim ve teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi’nde, dünyaca ünlü Stanford Üniversitesi’nde sunulan Robot Mühendisliği ve Kodlama Laboratuvarı adlı eğitim programı robot mühendisliği ve kodlamaya ilgi duyan öğrenciler için yoğun workshoplar ve grup çalışmalarına vurgu yapar. Gelecekte yazılım teknolojilerinde sağlam bir kariyer hedefi koymuş öğrenciler için idealdir.

Akademik olarak üstün yetenekli ve yaratıcı öğrenciler için hazırlanan eğitim programların tamamı Amerika’nın farklı eyaletlerinde eğitim veren köklü üniversite kampüslerinde sunulmaktadır. İngiltere seçeneği de mevcuttur. Eğitim programlarına yatılı olarak ya da sadece gündüz katılım seçeneği ile iştirak etmek mümkündür. Kampüste …

Brighton

Kodlama eğitimi, geleceğin ikinci dili olarak kabul edilen; programcılık (coding) ve İngilizceyi bir araya getiren bir eğitim programıdır. İngilizce ve kodlamanın bir arada sunulduğu ve her seviyeden öğrenciyi kabul eden program, İngiltere’nin Brighton şehrine 20 dakikalık mesafede yer alan Plumpton College kampüsünde sunulmaktadır.

Dans + İngilizce Yaz Okulu eğitim programının sunulduğu Roedean Academy kampüsü, popüler Brighton Limanı’na bakan bir tepede konumlanmıştır ve Brighton şehrine kısa bir otobüs mesafesindedir. Brighton şehrinden Londra’ya trenle yolculuk ise 1 saatten daha az bir sürede gerçekleşmektedir. 1885 yılında kurulmuş olan ve Brighton şehrinde yer alan olan Roedean Academy, İngiltere’nin en prestijli yatılı özel okullarından biri olarak bilinmektedir.

Binicilik merakı olan ve aynı zamanda İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış olan Binicilik + İngilizce Yaz Okulu eğitim programı İngiltere’de iki farklı kampüste sunulmaktadır. Kampüslerden biri, 1707 yılında kurulmuş olan ve İngiltere'nin en prestijli yatılı özel okullarından biri olarak …
Yelken Yaz Okulu programı, 1885’te kurulmuş olan ve İngiltere’nin en prestijli yatılı özel okullarından biri olarak kabul edilen Roedean Academy’nin 40 hektarlık kampüsünde sunulmaktadır. Roedean Academy kampüsü, güzel doğasıyla, Brighton Limanı’na bakan bir tepede konumlanmış olup, şehir merkezine kısa bir …

İngiltere, Brighton şehri yakınında yer alan Lancing kampüsü, çarpıcı ve gotik yapısıyla Cambridge ve Oxford Üniversitelerini anımsatır. İngilizce Artı Yaz Okulu Programı – Lancing, en iyi yaz okulu listesinde her yıl ilk 5’te yer alan BEDE’S Summer School tarafından sunulmaktadır.

İngiltere'de, Brighton şehri yakınında yer alan yemyeşil ormanlarla çevrelenmiş Sussex Üniversitesi kampüsü, ulusal park içerisinde yer alan tek kampüstür. Ödüllü mimarisiyle, geniş yeşil alanlara sahip olan kampüs, Hove ve Brighton şehirlerine trenle birkaç dakikalık mesafededir. Gelecek için İngilizce (English for …

Cambridge

Geleceğin tasarımcı adayları; yaratıcılıklarını, sanat ve tasarıma bakış açılarını sergiledikleri çalışmalardan oluşan özgün bir portfolyo ortaya çıkarmaları gerekmektedir. Portfolyo, tüm dünyada Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde eğitim almak isteyen öğrenciler için temel koşuldur. İngiltere, Cambridge School of Visual & Performing Arts kampüsünde sunulan Portfolyo Hazırlık Yaz Okulu Programı sunduğu 3 haftalık eğitim programı ile geleceğin tasarımcılarına portfolyolarını hazırlamalarına yardımcı olur.

İngiltere, Cambridge School of Visual & Performing Arts kampüsünde sunulan Moda Tasarım Yaz Okulu; İngiltere’de moda tasarımı dersleri alarak, sanat ve tasarıma olan yaklaşımlarını geliştirmek ve çeşitlendirmek isteyen öğrenciler için kurgulanmıştır. Moda endüstrisinde profesyonel tecrübesi bulunan uzmanlardan oluşan deneyimli eğitim kadrosu tarafından sunulan bu eğitim programı, öğrencilere moda ve tasarım dünyasının kapılarını aralar.

Film, televizyon prodüksiyonu ve animasyon alanlarına ilgi duyan, sanatsal bakış açılarını teknik bilgi ve birikim ile birleştirerek bu büyüleyici görsel dünyaya adım atmak isteyen öğrenciler için kurgulanmış olan Film Yapımı Yaz Okulu, İngiltere’de Cambridge School of Visual & Performing Arts kampüsünde sunulur. Film, televizyon prodüksiyonu ve animasyon alanında eğitim almak isteyen ve kariyer planlamalarını bu yönde kurgulamayı arzu eden öğrenciler için iyi bir başlangıçtır.

İngiltere, Cambridge School of Visual & Performing Arts kampüsünde sunulan Drama Yaz Okulu; müzikal veya oyunculuğa ilgi duyan, tutkularının peşinden giderken destek bulmayı arzulayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Drama yaz okulu; müzikal tiyatro ve oyunculuk dallarında, farklı içeriklerde kurgulanmış, 2 seçenek sunar. Öğrenciler; gruplar halinde, eğlenceli, güvenli ve aktif bir ortamda, farklı drama teknikleriyle tanıştırılırlar.

Genç Cambridge Bilginleri (Young Cambridge Scholars), İngiltere, Cambridge'de tarihi bir İngiliz okulu olan The Leys School'da eğitim alırlar. Program; akademik olarak başarılı olan, İngilizce seviyesi yüksek ve geleceğin en iyi üniversitelerinde eğitim almak isteyenler için tasarlanmıştır. Genç bilginlerin akademik konular …

İngiltere, Oxford/Cambridge Akademik yaz okulu programı, dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nin Magdalena College kampüsü veya Oxford Üniversitesi Brasenose College kampüsünde sunulmaktadır. Öğrenciler maksimum 6 kişilik sınıflarda, donanımlı eğitmenler tarafından verilen, akademik olarak üniversite seviyesinde nitelendirilen 2 farklı ders alırlar.

Eastbourne

Legat Modern Dans ve Bale Okulu (The Legat School of Contemporary Dance and Ballet) İngiltere’nin ilk yatılı dans okulu olarak bilinmektedir. 2 haftadan oluşan bu özel eğitim programı, BEDE’S Senior School’un ev sahipliğini yaptığı Dicker kampüsünde sunulmaktadır. Legat Modern Dans ve Bale Okulu; dansın hem teorik hem de artistik doğasının bir arada öğretilmesi gerektiği inancı ile geleceğin yaratıcı liderlerini en iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlar.

BEDE’S Dicker Yaz Okulu, hektarlar üzerine kurulmuş yemyeşil kampüsü ile gerçek bir İngiliz yatılı okul tecrübesini vadeder. Eğitim, BEDE’S yaz okulunun en etkileyici kampüsü olan Dicker Senior School’da sunulur. Çarpıcı pastoral dokusu, zengin spor ve sanat olanakları ve 5’e 1 görevli-öğrenci yapısı ile öne çıkan mükemmel merkez ödüllü BEDE’S yaz okulu yüksek kalitede eğitime vurgu yapar.

Warminster

Tenis + İngilizce Yaz Okulu eğitim programı; 1707 yılında kurulmuş olan ve İngiltere’nin en prestijli yatılı özel okullarından biri olarak değerlendirilen Warminster Academy’nin 50 hektarlık kampüsünde sunulmaktadır. Güzel bir doğa içerisinde konumlanmış olan bu kampüs; Bath, Salisbury ve Stonehenge’e oldukça …
Binicilik merakı olan ve aynı zamanda İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış olan Binicilik + İngilizce Yaz Okulu eğitim programı İngiltere’de iki farklı kampüste sunulmaktadır. Kampüslerden biri, 1707 yılında kurulmuş olan ve İngiltere'nin en prestijli yatılı özel okullarından biri olarak …

Londra

Akademik olarak üstün yetenekli ve yaratıcı öğrenciler için hazırlanan eğitim programların tamamı Amerika’nın farklı eyaletlerinde eğitim veren köklü üniversite kampüslerinde sunulmaktadır. İngiltere seçeneği de mevcuttur. Eğitim programlarına yatılı olarak ya da sadece gündüz katılım seçeneği ile iştirak etmek mümkündür. Kampüste …

Oxford

İngiltere, Oxford Üniversite’sinin Pembroke ve Corpus Christi Kolej kampüslerinde sunulan program 10, 11 ve 12’inci sınıfta eğitim alan B2 ve üzeri seviyede İngilizce yeterliliğine sahip ve yaz programını ilgi alanı doğrultusunda alacağı dersler ve workshoplar ile şekillendirmek isteyen katılımcılar için ideal bir eğitim programıdır. Eğitim programında her yıl pek çok farklı alanda başarılı kadın ve erkek konuşmacılar davet edilmektedir.

İngiltere, Oxford/Cambridge Akademik yaz okulu programı, dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nin Magdalena College kampüsü veya Oxford Üniversitesi Brasenose College kampüsünde sunulmaktadır. Öğrenciler maksimum 6 kişilik sınıflarda, donanımlı eğitmenler tarafından verilen, akademik olarak üniversite seviyesinde nitelendirilen 2 farklı ders alırlar.

Wellington

İngiltere, Wellington College kampüsünde sunulan Genç Liderler yaz okulu eğitim programı, Kraliçe Victoria tarafından kurulmuş, tarihi bir İngiliz yatılı okulunda gerçekleşmektedir. Genç liderler, eğitim programı süresince aldıkları İngilizce eğitimi, yönetim becerileri ve gerçek iş hayatı tecrübelerini birleştirerek geleceğin liderleri olma yolunda ilham alırlar. Geleceğin uluslararası liderlerine ilham vermeyi esas alan bu programa katılım için yüksek İngilizce seviyesi gereklidir.

Philedelphia