Birleşmiş Milletler Modeli Yaz Okulu

Amerika’nın Philadelphia eyaletinde yer alan Chestnut Hill College kampüsünde sunulan Birleşmiş Milletler Modeli Yaz Okulu, dünyanın farklı noktalarından gelen ve uluslararası diplomasi ve dış ilişkiler konularına ilgi duyan katılımcıları bir araya getirmektedir.
İçerik ve şekil itibariyle, MUN (Model United Nations), Birleşmiş Milletler toplantılarının öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Katılımcılar, gerçek dünya meselelerini tartışarak sorunlara çözüm ararken, bir yandan kültürel etkileşimde bulunmuş olurlar. Bu konferanslar sayesinde delegeler, öğrenilmiş yerel motifler, anlayış ve yaşayış şekillerinden yola çıkarak daha bağımsız, global bir perspektif edinirler.
Günümüzde pek çok lise ve hatta orta öğretim düzeyinde okullarda kulüp çalışmaları arasında önemli yer teşkil eden MUN (Model United Nations) pek çok öğrencinin ilgi duyduğu bir faaliyet alanıdır. Birleşmiş Milletler Modeli, Türkiye’de faal olarak MUN çalışmalarına katılan delegelerin kabiliyetlerini farklı ülke öğrencileriyle birlikte geliştirmesine fayda sağlayacaktır. Türkiye’de MUN çalışmalarına katılma fırsatı olmayan öğrenciler içinse yine değerli bir yaz çalışması niteliğindedir.

EĞİTİM İÇERİKLERİ

Birleşmiş Milletler Modeli’ne katılım sağlayan öğrenciler, erken yıllarda dünya politikası ve problemleri üzerine farkındalık geliştirme fırsatına sahip olup; yapılan çalışmalar, sunumlar ve müzakereler ile Birleşmiş Milletler’deki işleyiş ve yürütülen çalışmaları yakından gözlemleme imkanına sahip olacaklardır.

Geleceğin uluslararası liderleri olma yolunda ilerleyen katılımcılar; diplomasi, müzakere, tartışma ve hitabet gibi konularda becerilerini geliştirmekle ilgilenen diğer katılımcılar ile birlikte çalışıp, farklı konular üzerine sunumlar hazırlayacaklardır.

GEZİLER

Eğitim programı, Birleşmiş Millletler’e yapılacak olan bir geziyle sona erecektir. Öğrencilerin çevreyi tanıması için düzenlenen şehir turları ve üniversite ziyaretleri gibi farklı geziler de eğitim programının içerisine dahil edilmiştir. Ayrıca isteğe bağlı olarak gerçekleşecek olan farklı seçeneler de mevcuttur.

EK BİLGİLER

TARİH:  07 Haziran – 27 Temmuz 2020

DERS SAATLERİ: 18 ders saati İngilizce + seçilen BM konularında haftada 3 seminer

GEZİLER: Eski Philadelphia, Philadelphia Üniversitesi, New York Şehir turu, Temple Üniversitesi, BM Binası, Washington DC (isteğe bağlı) ve Six Flags Eğlence Parkı (isteğe bağlı)

YAŞ

16+

SÜRE

3 hafta

EĞİTİM

18 saat eğitim

KONAKLAMA

Aile yanı

ÜLKE

Amerika

ŞEHİR

Philadelphia

KAMPÜS

Chestnut Hill College

KONUM

Philadelphia 30 dakika
Philadelphia Havaalanı (PHL) 30 dakika

Programa ön kayıt yaptırmak istiyorum

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.